Körfezexpres
2.Ocak.2020
Bu haber 543 defa okundu.

Polonya Zlombol Rallisinin 2020 Hedefi “Burhaniye” Olarak Uluslararası Basına Şu anda İlan Edildi.

Her sene Polonyanın Katowice şehrinden start alan ve 1000 araba ve 3000 kişinin katılması beklenen ralli yarışçılarının 24 haziranda Burhaniye Belediyesince hazırlanacak FINISH alanına ulaşmaları bekleniyor. Ralli şartlarına göre katılımcıların arabalarının 1989 yılından önce doğu blokunda imal edilmiş olması gerekiyor. Burhaniye için Avrupa’da büyük reklam ve turizm atağı olacağı beklenen rallinin ilanı Uluslararası basına aşağıdaki cümlelerle yansıdı:
“ZLOMBOL Rallisinin destinasyonu “FINISH” her sene değişiyor.
Bu yıl Burhaniye Türkiye’de muhteşem bir kampı olan Filiz Altın ve oğlu Attila ile iletişime geçtik. İnisiyatifimizi duydukları anda “Hurda Metal” etkinliğimizin Burhaniye'de gerçekleşmesini sağlamak için her şeyi yaptılar. Kendi kamplarına Zlombol katılımcılarını sığdırmaları mümkün olmadığından, Belediye Başkanına Zlombolu barındıracak başka bir yer bulması için başvurdular.Burhaniye Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler ve turizm derneği başkanı Şükrü Baykal’ın çabalarıyla, ZLOMBOL için geçici bir üs olarak doğal bir plaj organize edildi.
Burhaniye Belediyesi 3 günde 336 bin lira kazanacak Haziran ayında 1000 araç ve yaklaşık 3000 kişi Burhaniye’de buluşacak. Polonya’dan başlayan Doğu bloku araçlarından oluşacak yatış Burhaniye’de son bulacak


Haber Yorumları
Bu Haberde Yönetici onayı bekleyen 0 Yorum var.
Habere Yorum Bırak
Güvenlik Kodunu Giriniz

Q0J4

Haber İhbarKÖRFEZEXPRES Künye

Sahibi

Orhan TÜFEKÇİLER

Genel Yayın Yönetmeni

Orhan TÜFEKÇİLER

Sorumlu Yazı İşleri Müdürü

Şenol TORLAK

Webmaster

Ekrem GÖKÇE

Mail

korfezexpres@gmail.com

Tel

0545 280 38 28