Körfezexpres
2.Ocak.2020
Bu haber 251 defa okundu.

Vali Ersin Yazıcı, taşınma işlemi tamamlanan İŞKUR binasını ziyaret etti.

Vali Ersin Yazıcı, yeni binasında hizmet vermeye başlayan Çalışma ve İş Kurumu (İŞKUR) İl Müdürlüğünü ziyaret etti.
Müdürlüğe gelişinde İl Müdürü Nazım Balcı ve şube müdürleri tarafından karşılanan Vali Yazıcı, müdürlük birimlerini gezerek incelemelerde bulundu.
Bina ile ilgili çeşitli açıklamalarda bulunan İŞKUR İl Müdürü Nazım Balcı, kurumun genel işleyişi, iş gücü piyasası, iş başvuruları, istihdam için verilen destekler, işverenlerle yapılan görüşmeler ve yapılması planlanan projeler hakkında Vali Yazıcı'ya bilgiler verdi.
Vali Ersin Yazıcı, binada vatandaşa hizmet verecek olan İŞKUR binasındaki tüm odaları dolaşarak incelemelerde bulundu.
Kuruma gelen vatandaşlarla da sohbet eden Vali Yazıcı, Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü personeline çalışmalarında kolaylıklar diledi.
İŞÇİ VE İŞVERENİ BULUŞTURUYOR
İŞKUR Müdürlüğünün en önemli rolünün işveren ile işçi arasında aracılık yapmak olduğunu ifade eden Vali Yazıcı, işçiyle işvereni bilgilendiren İŞKUR Müdürlüğünün hangi alanda olursa olsun mesleki eğitimle kaliteli işgücü oluşturmada önemli bir yere sahip olduğunu belirtti.
Vali Yazıcı, İŞKUR'un önemli bir kurum olduğunu belirterek, Kurumda iş ve meslek danışmanları var. Müracaat edenlerle birebir ilgilenerek insanların yetenek ve kabiliyetlerine göre yönlendirmelerde bulunuyor. Gerektiğinde kurslara yönlendirme yaparak sertifika almalarını sağlayıp daha kolay iş bulmalarına yardımcı oluyorlar. İşin diğer tarafındaki işverenlerin ihtiyaçları konusunda taleplerini dinleyerek iş arayan işçi ile işvereni buluşturuyorlar.dedi.


Haber Yorumları
Bu Haberde Yönetici onayı bekleyen 0 Yorum var.
Habere Yorum Bırak
Güvenlik Kodunu Giriniz

P1H5

Haber İhbarKÖRFEZEXPRES Künye

Sahibi

Orhan TÜFEKÇİLER

Genel Yayın Yönetmeni

Orhan TÜFEKÇİLER

Sorumlu Yazı İşleri Müdürü

Şenol TORLAK

Webmaster

Ekrem GÖKÇE

Mail

korfezexpres@gmail.com

Tel

0545 280 38 28