Körfezexpres
27.Aralık.2019
Bu haber 772 defa okundu.

Cumhuriyet Halk Partisinin 12 Ocak tarihinde yapılacak olan İlçe Başkanlığı seçimlerine az bir zaman kala 2. aday olarak İlçe Yönetim Kurulu üyesi Aylin Yıldırım’da adaylığını açıkladı.

Burhaniye CHP İlçe sekreteri olan Yıldırım, 12 Ocak tarihinde yapılacak olan başkanlık seçimlerinde adaylığını daha önceden açıklayan Murat Dinçer ile yarışacak. Kalabalık bir partili topluluğunun destek için parti binası doldururken başkan adayı Aylin Yıldırım partililere seslendi. Yıldırım yaptığı başkalık açıklamasında şunları söyledi. “Bugün benim için çok özel bir gün. Çünkü Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün kurucusu olduğu ve mensubu olmaktan her an gurur duyduğum Cumhuriyet Halk Partisinin 12 Ocak 2020 tarihinde yapılacak olan olağan Burhaniye ilçe kongresinde üyelerimizin seçtiği delegelerimizin de takdiriyle ilçe başkanlığına adayım.
Değerli arkadaşlarım, Sevgili Burhaniyeliler biraz kendimden bahsedecek olursam, evliyim, bir çocuk annesiyim. Özel bir şirkette asıl mesleğim olan muhasebeci olarak çalıştım. İş hayatımı noktaladıktan sonra birçok sivil toplum örgütünde görev aldım. Bu arada değerlerine, ilkelerine yürekten inandığım Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu Cumhuriyet Halk Partisine 2005 senesinde üye olarak katıldım. Partimde yönetim kadrolarında, Kadın Kollarında ve birçok komisyonlarda çalıştım. Şu anda Cumhuriyet Halk Partisi Burhaniye İlçe örgütümüzde ilçe sekreteri olarak görevimi sürdürmekteyim.
Geçmişi ile gurur duyduğumuz kökleri Cumhuriyetin kuruluşuna dayanan partimize Atatürk’ün bize emanet ettiği ilkeleri doğrultusunda hizmet etmek için karşınızdayım. Bizim amacımız bütün Burhaniye’yi kucaklamak, ayrıştırıcı değil, bütünleştirici bir anlayış ile yolumuza devam etmektir. Yönetim anlayışımız tüm üyelerimizle, Burhaniye’nin bütün paydaşlarıyla, en küçüğünden en büyüğüne dostlarımızla bir bütün olarak yolumuza devam etmektir. Bu yolda eleştiriye açık, halkımızın isteklerine, sıkıntılarına duyarlı çözüm odaklı toplumun her kesimine ulaşabilen ve toplumun her kesimince ulaşılabilen bir yönetim anlayışı sergileyeceğiz.
Partimin bir neferi, bir üyesi olmaktan, sizlerin yoldaşı olmaktan gurur duyuyorum. Bu duygu ve düşüncelerle çok önemli bir görev olan Cumhuriyet Halk Partisi Burhaniye ilçe başkanı adayı olarak karşınızdayım. Daha öncesinde yönetici olarak nasıl mücadele ettiysem talip olduğum görevin getirdiği sorumluluğun bilinci ile mücadele etmeye hazırım. Ayrıca bir kadın olarak toplumun temel taşı olan kadınlarımızın ve kız çocuklarımızın hak ettikleri yerlere gelebilmeleri için destekçisi ve savunucusu olacağım. Görevimiz, misyonumuz, duruşumuz net. Birlikte daha iyiye, katılımcı yönetim anlayışı ile güvenle koşacağız. Kimse tek başına her şeyin üstesinden gelemez, biz hep beraber bir gücüz ve gücümüzün farkındayız. İlçemizin en büyük ailesiyiz. Partimizin kurucusu olan Mustafa Kemal Atatürk’ün ve Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun liderliğinde ve sizlerin yoldaşlığında özgürlük, demokrasi ve adalet mücadelesinde yolumuz açık, yolunuz açık olsun” dedi. Yıldırım tüm delegelerin desteklerini bekliyorum diyerek basın açıklamasını sonlandırdı.


Haber Yorumları
Bu Haberde Yönetici onayı bekleyen 0 Yorum var.
Habere Yorum Bırak
Güvenlik Kodunu Giriniz

G2Y7

Haber İhbarKÖRFEZEXPRES Künye

Sahibi

Orhan TÜFEKÇİLER

Genel Yayın Yönetmeni

Orhan TÜFEKÇİLER

Sorumlu Yazı İşleri Müdürü

Şenol TORLAK

Webmaster

Ekrem GÖKÇE

Mail

korfezexpres@gmail.com

Tel

0545 280 38 28