Körfezexpres
23.Aralık.2019
Bu haber 250 defa okundu.

Burhaniye’de bahar ve yaz aylarında uçmaya başlayacak kent zararlıları olarak tanımlanan halk sağlığı ve huzurunu bozan sivrisinek, karasinek gibi uçkunlar için Belediye Sağlık İşleri ekipleri çalışmalarına devam ediyorlar.

Burhaniye genelinde ki tüm mahallede bulunan kanalizasyon sistemleri, kurulan özel bir ekiple sisleme yöntemi uygulanarak uçkunların önüne geçilmek için ilaçlamalara hızlı bir şekilde devam ediliyor.
Yazın oluşacak sivrisineklerin anaç halde larva bırakmadan lav edildiği sistem de özel ilaçlarla uygulamalar yapılıyor. Lağımlarda bulunan fareler içinde çalışmalar yapan ekipler, kanallara yerleştirdikleri pastel fare lokumlarıyla da özellikle lağım fareleriyle mücadele ediyor.
Kış boyu sürecek kanalizasyon ilaçlama çalışmaları Mart ayı itibariyle kapsamlı olarak genişletilerek merkez ve kırsallarda yapılacak çalışmalarla devam edecek. Doğru ve zamanlı bir çalışmayla yaz aylarında vatandaşların sıtma, tifo, tifüs, kolera, ensefalit, sarıhumma, batı nil ateşi gibi hastalıklara karşı sıkıntısız ve daha sağlıklı zaman geçirmeleri yönünde yapılan çalışmalar şimdiden vatandaşlar tarafından beğeni kazanmaya başladı.


Haber Yorumları
Bu Haberde Yönetici onayı bekleyen 0 Yorum var.
Habere Yorum Bırak
Güvenlik Kodunu Giriniz

Z9R4

Haber İhbarKÖRFEZEXPRES Künye

Sahibi

Orhan TÜFEKÇİLER

Genel Yayın Yönetmeni

Orhan TÜFEKÇİLER

Sorumlu Yazı İşleri Müdürü

Şenol TORLAK

Webmaster

Ekrem GÖKÇE

Mail

korfezexpres@gmail.com

Tel

0545 280 38 28