Körfezexpres
20.Aralık.2019
Bu haber 193 defa okundu.

Balıkesir'de İl Göç İdaresi Müdürlüğü tarafından bu yıl beşincisi düzenlenen, 18 Aralık Uluslararası Göçmenler Günü Karesi AVM'de kutlandı.

Balıkesir'de Kültürlerin Buluşma Noktası Türkiye ana temasıyla düzenlenen 18 Aralık Uluslararası Göçmenler Günü kutlamaları, dünyanın farklı kültürlerini renkli bir etkinlikte bir araya getirdi.
Programa, Vali Ersin Yazıcı, Balıkesir İl Emniyet Müdürü Hasan Onar, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Tarık Hekimoğlu, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Birol Şahin, daire müdürleri ve farklı ülkelerden çok sayıda göçmen katıldı.
18 Aralık Uluslararası Göçmenler Günü saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başladı.
GEÇMİŞTE OLDUĞU GİBİ ÖNEMLİ BİR YER TUTUYOR
Etkinlikte açılış konuşmasını yapan İl Göç İdaresi Müdür Vekili Tolga Serbest, dünyada en fazla göç alan ülkelerin başında Türkiye'nin geldiğini söyledi. Türk vatandaşlarının sevgi ve merhamet dolu yüreklerinin yanı sıra misafirperver olmalarının ve ülkemize gelen yabancıların huzur aramalarından kaynaklı bir huzur ortamı yaşandığını ifade eden Serbets, Ülkemizin son yıllarda artan sosyo ekonomik gücüne ve refah seviyesine, bölgemizdeki ülkelerin yaşadığı çatışma ortamı ve istikrarsızlıklar eklenince Türkiye coğrafi olarak kilit ülke konumuna gelmiştir. İki devlet üniversitesi ve Marmara ve Ege Denizine kıyımız olmamız turizm açısından önemli, coğrafi konumu, şifalı kaplıcalara sahip olması, gelişmiş tarım ve sanayi sebebiyle ilimize çeşitli amaçlar ile gelen yabancı sayılarında son yıllarda dikkate değer bir artış yaşandı. dedi.
KIRLANGIÇ ÖDÜLÜ VUKOVİC'E
Programda daha sonra Kırlangıç ödülüne layık görülen Balıkesirspor'un kalecisi andrija Vukovic'e ödülü Vali Ersin Yazıcı tarafından takdim edildi.
İNSANLIK GÖREVİNDEN DAHA ULVİ BİR GÖREV BİLMİYORUZ
Burada bir konuşma yapan Vali Ersin Yazıcı, Biz Türk Milleti olarak tarih boyunca müşkül durumdaki her insana Allah'ın yarattığı her kula gücümüz yettiği oranda gönlümüzü ve kalbimizi açarak yardımcı olmaya çalıştık. Bu böyle devam edecek. Bizler misafirperver bir milletiz. Zaten atalarımız da bunu gösterdi biz de bunu gösteriyoruz. Bizler, insanlık görevimizi yapıyoruz. İnsanlık görevinden daha ulvi bir görev de bilmiyoruz. Ülkemizi şu veya bu gerekçe ile gelen bu insanlara ne kadar misafirperver olduğumuzu göstermek istiyoruz. dedi.


Haber Yorumları
Bu Haberde Yönetici onayı bekleyen 0 Yorum var.
Habere Yorum Bırak
Güvenlik Kodunu Giriniz

B7T1

Haber İhbarKÖRFEZEXPRES Künye

Sahibi

Orhan TÜFEKÇİLER

Genel Yayın Yönetmeni

Orhan TÜFEKÇİLER

Sorumlu Yazı İşleri Müdürü

Şenol TORLAK

Webmaster

Ekrem GÖKÇE

Mail

korfezexpres@gmail.com

Tel

0545 280 38 28