Körfezexpres
19.Aralık.2019
Bu haber 1133 defa okundu.

Tanzanya Büyükelçisi Ali Davutoğlu’nun eşi Yeşim Meço Davutoğlu ve Tanzanya Ticaret Bakanının eşi Jennifer Bash Burhaniye ziyaretlerinde Sarıbaş Süt ve Zeytin Ürünleri işletmesini gezerek bilgi aldılar.

Burhaniye’de Sarıbaş Süt ve Zeytin Ürünleri olarak 1987 yılında peynir üreten ve Burhaniye adını duyuran Sarıbaş süt ve Zeytinyağı işletmesini gezerek peynirler hakkında bilgi alan Tanzanya sefiresi Yeşim Meço Davutoğlu ve Tanzanya Ticaret Bakanının eşi Jennifer Bash Sarıbaş’ın ürettiği peynirlerin nasıl üretildiğinden ambalajlanmasına kadar olan aşamaları hakkında Ali Sarıbaş’tan bilgi aldılar. Burhaniye’nin tanıtım elçisi ve sevdalısı olan Yeşim Meço Davutoğlu sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımında, Tanzanya Ticaret Bakan’ının eşi . Sn. Jennifer Bash’ı Ülkemizde ve Memleketim Burhaniye’de misafir ettik. Jennifer hanım iş görüşmeleri ve bol, bol alışveriş yaptı.
Namet, Uyar Holding, Men giyim, Becen makina, Ağacıklı zeytinyağ fabrikası, Pabuçcuoğlu yumurta çifliği, Burcu salça fabrikası, Sarıbaş süt ürünleri, Sever Makina, Burhaniye Kaymakamı, Belediye Başkanı, Ticaret Odası Başkanı, Mustafa Keskin İlkögretim Okulu, Şamata büfe ziyaret etti. Türk insanına hayran kaldı. En kısa zamanda Türkçe öğrenmek istediğini söyledi.Burhaniye’ye ve Burhaniye’lilere bayıldı, Ayvalık tostunu öğrendi ve evinde yapacağını söyledi....
Gösterilen ilgiden dolayı herkese çok teşekkür ediyorum.
Özellikle genç iş insanlarımız Sn. Mesut Ağacık, Sn. İsmail Pabuçcuoğlu, Sn. Ali Sarıbaş Sn. Özcan Bahadır Sn. Enes Sever Sn. Aziz Altay. Hepsi işinin ehli olmuş. Gurur duydum. Burhaniye için umutlarım çoğaldı dedi..
Haber Yorumları
Bu Haberde Yönetici onayı bekleyen 0 Yorum var.
Habere Yorum Bırak
Güvenlik Kodunu Giriniz

O0G4

Haber İhbarKÖRFEZEXPRES Künye

Sahibi

Orhan TÜFEKÇİLER

Genel Yayın Yönetmeni

Orhan TÜFEKÇİLER

Sorumlu Yazı İşleri Müdürü

Şenol TORLAK

Webmaster

Ekrem GÖKÇE

Mail

korfezexpres@gmail.com

Tel

0545 280 38 28