Körfezexpres
14.Aralık.2019
Bu haber 385 defa okundu.

Burhaniye Belediyesi Ören’in imajını değiştirecek çarşı projesini hazırlayarak 27 Aralık Cuma günü Encümen huzurunda ihaleye çıkardı.

Burhaniye Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler geçtiğimiz aylarda Ören’e canlılık getirmek için Ören esnafları ile bir araya gelerek Burhaniye Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler, Ören’i komple yenileyecek projelerini açıklayarak, Ören’in bu yapısının Burhaniye’nin gelişmesine engel olduğunu vurgulayan Deveciler “Kimsenin adamı değiliz. Bütün gücümüzü halktan aldık. Radikal kararlar alarak, elimizi taşın altına sokacağız” demişti.
Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler Ören Karakaş Otelde esnaflarla yaptığı toplantıda Ören’e yapılacak bazı projeleri de esnafla paylaşan Belediye Başkanı Deveciler, ilk olarak çarşının düzenlenmesi gerektiğini belirterek daha sonra şunları söyledi “Ören’e meydan düzenlemesi yapacağız. Bir seyir terası yapacağız. Çarşıya gelen bir daha gelmiyor. Peyzaj çalışmaları ve ışıklandırma çalışmaları yapmamız lazım. Öreni yenileyerek bir çarşı havası vermemiz lazım. Gene plaj alt kısma 5 veya 6 adet kafe bar yapıp Öreni Körfezin eğlence merkezi yapacağız. Bunları yaparsak Akçay, Altınoluk ve Ayvalık’ta ki gençleri de buraya getirmiş oluruz” şeklinde konuştu.
Deveciler esnafa bir müjde daha vererek Zeytinli Rock festivalinin seneye Ören’de yapılması için girişimlerin başladığını da belirtip, “tabi bunu da sizlerle görüşeceğiz. Alırsak size faydası ve zararı ne olur konuşacağız” demiş ve Ören Çarşı projesi taslaklarını paylaşmıştı. Esnaflar tarafından da kabul gören projeyi hayata geçirmek için düğmeye basıldı. Ören Çarşı projesi yapım işi 27 Aralık Cuma günü yapılacak ihale sonrası yüklenici firmaya yer teslimi yapılarak çarşı çalışmaları başlayacak.Haber Yorumları
Bu Haberde Yönetici onayı bekleyen 0 Yorum var.
Habere Yorum Bırak
Güvenlik Kodunu Giriniz

I8A3

Haber İhbarKÖRFEZEXPRES Künye

Sahibi

Orhan TÜFEKÇİLER

Genel Yayın Yönetmeni

Orhan TÜFEKÇİLER

Sorumlu Yazı İşleri Müdürü

Şenol TORLAK

Webmaster

Ekrem GÖKÇE

Mail

korfezexpres@gmail.com

Tel

0545 280 38 28