Körfezexpres
4.Aralık.2019
Bu haber 240 defa okundu.

Zihinsel Engelli Çocukları Koruma Derneği temsilcileri, 3 Aralık Dünya Engelliler günü etkinlikleri kapsamında Vali Ersin Yazıcı'yı makamında ziyaret ettiler.

Derneğin çalışmaları hakkında bilgi veren Zihinsel Engelli Çocukları Koruma Derneği Başkanı Gül İmrek, Balıkesir Valiliğinin engelli vatandaşlara karşı olan duyarlılığını her zaman gösterdiğini belirtti.
HAYATIN HER ALANINDA AKTİF BİR ŞEKİLDE ROL ALIYORLAR
Nazik ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Vali Yazıcı ise, geçmişe bakarak engelli vatandaşların hakları konusunda çok büyük mesafeler alındığını kaydetti. Tüm engelli vatandaşların 3 Aralık Dünya Engelliler Günü'nü kutlayan Vali Yazıcı, Yapılan yasal düzenlemelerle engelli vatandaşlarımızın artık hayatın her alanında aktif bir şekilde rol aldıklarını memnuniyetle görüyoruz.dedi.
TOPLUMLA ENTEGRASYONU ADINA ÖNEMLİ ÇALIŞMALAR YAPILDI
Zihinsel Engelli Çocukları Koruma Derneği Başkanı Gül İmrek'ten engelli bireylerin yaşadıkları sıkıntıları ve beklentilerini dinleyen Vali Yazıcı, Engellilerimizin toplumla entegrasyonu adına son dönemde önemli çalışmalar yapıldı, bundan sonra da artarak devam edecektir. Devletin sağlamış olduğu imkânların yanı sıra sivil toplum kuruluşlarımızın, vatandaşlarımızın bu noktada gelmiş olduğu olgunluğun, seviyenin çok ciddi katkısı var. Ben bütün kurumlarımıza, sivil toplum kuruluşlarımıza, vatandaşlarımıza bu noktada canı gönülden şükranlarımı sunuyorum.dedi.
Vali Yazıcı daha sonra kendisini ziyarete gelen engelli vatandaşlarla hatıra fotoğrafı çektirdi.


Haber Yorumları
Bu Haberde Yönetici onayı bekleyen 0 Yorum var.
Habere Yorum Bırak
Güvenlik Kodunu Giriniz

A3S7

Haber İhbarKÖRFEZEXPRES Künye

Sahibi

Orhan TÜFEKÇİLER

Genel Yayın Yönetmeni

Orhan TÜFEKÇİLER

Sorumlu Yazı İşleri Müdürü

Şenol TORLAK

Webmaster

Ekrem GÖKÇE

Mail

korfezexpres@gmail.com

Tel

0545 280 38 28