Körfezexpres
4.Aralık.2019
Bu haber 223 defa okundu.

Meclis toplantısı öncesi bir konuşma yapan Burhaniye Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler Dünya engelliler gününü kutladı.

Gündemin 1. Maddesi olan Kasım 2019 Meclis toplantısında İmar komisyonu, Çevre ve Sağlık Komisyonu ile Kırsal Alan Tarım, Hayvancılık ve Balıkçılık Komisyonlarına birlikte havale edilen İlçemizde beton santralleri için yer tespiti yapılmasını içeren Plan Proje Müdürlüğünün müzekkeresi ile ilgili hazırlanan ortak komisyon raporunun görüşülüp karara bağlanması konusu komisyonların ortak çalışmaları sonucunda Şarköy Hisar arasında yerleşim alanlarından uzak zeytinliklere zarar vermeyecek yer belirlenmiştir yapılan oylamada 1 madde oy birliği ile kabul edildi.
Gündemin 2. Maddesi olan Belediyemizin ihtiyacı olan araçların satın alınması ile ilgili Makine İkmal Biriminin müzekkeresinin görüşülüp karara bağlanması konusunda araç ihtiyaç listesi okundu. Müzekkerenin okunmasının ardından Başkan Ali Kemal Deveciler ilk olarak tam donanımlı bir ambulans alınması gerekir. Diğer araçların alımını da zaman içinde paramız oldukça alacağız. Bu araçların bazılarını hibe olarakta kazandırmaya çalışacağız. Araç alımı için yapılan oylamadan 2. Madde oy birliği ile kabul edildi.
Kadın Danışma Merkezi açılması ile ilgili olarak Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü müzekkeresi okunarak ilgili komisyonlara oy birliği ile sevk edildi.
Gündeme gelen diğer maddeler ilgili komisyonlara sevk edilerek Aralık ayı olağan meclis toplantısının 1. Oturuma bitirildi. Meclis 2 oturumu Perşembe günü saat 16.00 da toplanacak.


Haber Yorumları
Bu Haberde Yönetici onayı bekleyen 0 Yorum var.
Habere Yorum Bırak
Güvenlik Kodunu Giriniz

H2Z6

Haber İhbarKÖRFEZEXPRES Künye

Sahibi

Orhan TÜFEKÇİLER

Genel Yayın Yönetmeni

Orhan TÜFEKÇİLER

Sorumlu Yazı İşleri Müdürü

Şenol TORLAK

Webmaster

Ekrem GÖKÇE

Mail

korfezexpres@gmail.com

Tel

0545 280 38 28