Körfezexpres
25.Kasım.2019
Bu haber 205 defa okundu.

Vali Ersin Yazıcı, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle düzenlenen programa katıldı.

Balıkesir'de 24 Kasım Öğretmenler Günü çeşitli etkinliklerle kutlandı.
Sabah saatlerinde, İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Yıldız tarafından Atatürk Anıtına çelenk sunulması, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunması ile başlayan 24 Kasım Öğretmenler Günü kutlamaları, saat 10.00'da Salih Tozan Kültür ve Gösteri Merkezi'nde düzenlenen programla devam etti.
Albay C. Tayyar- Nuran Oğuz Anadolu Lisesinin hazırlayıp sunduğu programa; Vali Ersin Yazıcı, Balıkesir Milletvekili Adil Çelik, İl Garnizon ve 9.Ana Jet Üs Komutanı Hava Pilot Tuğgeneral Kemal Turan, Vali Yardımcısı Mustafa Çek, Karesi Kaymakamı Abdulkadir Demir, İl Emniyet Müdürü Hasan Onar, İl Jandarma Komutan V. Jandarma Albay Veysel Fidan, Necatibey Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Baştürk, Kara Astsubay Meslek Yüksek Okulu Komutanı Topçu Albay Yüksel Kolcu, Bakım, Mühimmat Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanı Bakım Albay Mehmet Gücü, İl Millî Eğitim Müdürü Yakup Yıldız, Hayırsever Nuran Oğuz, öğretmenler, öğrenciler ve diğer ilgililer katıldı.
BEN DE İYİ Kİ ÖĞRETMENİM
Programda İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Yıldız , Bir gül için bin dikeni severlere selam olsun sözleriyle konuşmasına başlayarak, Öğretmen, bir köyü, bir mahalleyi tek bir dokunuşla değiştiren, geleceğinden kaygı duyulan çocuklarla dahi inanılmazları ortaya çıkartandır. Bugün yemin ederek büyük bir heyecan ve aşkla göreve başlayan öğretmen arkadaşlarımıza 'evinize, ailenize hoş geldiniz' derken; emekli olan değerli öğretmenlerimize de yıllar boyu özverili hizmetlerinden dolayı teşekkür ediyor, bundan sonraki yaşamlarında sağlık, mutluluk, esenlik ve uzun ömürler diliyorum. Ülkemizin ve insanlığın geleceğinin emanet edileceği genç nesillerin 'okuyan, anlayan, araştıran, düşünen, soran, sorgulayan, bilimi ve teknolojiyi yararlı bir şekilde kullanan, millî ve manevî değerlerine bağlı' bireyler olarak yetişmeleri için kırmadan, kızmadan, kendilerine bahşedilen özel ve güçlü bir sabırla insan yetiştiren ve tüm zorluklar arasında 'iyi ki öğretmenim' diyen koca yürekli öğretmenlerimin Öğretmenler Günü'nü kutluyor; ülkemin eğitim ağacının dalında onlar gibi bir yaprak olmaktan duyduğum gururu bir kez daha tekrar ediyorum. Ben de iyi ki öğretmenim ifadelerini kullandı.
HER ZAMAN TAKDİR EDİYORUZ
Vali Ersin Yazıcı ise programda yaptığı konuşmada, öğretmenlerin yaptıkları fedakârlıkları, öğrencileri yetiştirmek için gösterdikleri gayretleri gördüklerini ve her zaman takdir ettiklerini ifade ettiler.
ŞEHİTLERİMİZİ UNUTMAYACAĞIZ, UNUTTURMAYACAĞIZ
Öğretmenin üstlendiği görevi sadece tahta başında, sınıfın dört duvarıyla sınırlı olmadığını ifade eden Vali Yazıcı, Küçük dokunuşlarla büyük bir başarı elde edebileceğimize inanıyoruz. Gazi Mustafa Kemal Atatürk yeni nesli öğretmenlere emanet ederken, öğretmenin toplum içerisindeki önemini, büyüklüğünü ve yüceliğini vurguluyordu. Milletlerin hayatlarını devam ettirmesinde, kalkınmasında ve geleceğe umutla bakmasında, hayati öneme sahip öğretmenlerimiz aslında yılın sadece bir gününde değil, sürekli hatırlanmalı ve hak ettikleri değer ve saygıyı sürekli görmelidir. Gelecek nesillerimizi yetiştiren ve yaptıkları özverili çalışmalar hiçbir maddi değerle ölçülemeyecek olan öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü'nü kutlar, bu denli önemli ve hassas bir mesleği icra ettikleri için kendilerine saygı ve sevgilerimi sunarım. Şehit öğretmenlerimizle birlikte tüm Şehitlerimizi rahmetle anıyorum. Biz Şehitlerimizi unutmayacağız, unutturmayacağız.şeklinde konuştu.
Programda görev yaptığı okuldan gönderilen, Şanlıurfa'dan memleketi Gümüşhane'ye gelirken Tunceli'de PKK'lı teröristler tarafından kaçırıldıktan sonra aracı yakılan ve şehit edilen sınıf öğretmeni Necmettin Yılmaz'ın portresi Vali Ersin Yazıcı'ya hediye edildi.
YENİ ÖĞRETMENLER YEMİN ETTİLER
Konuşmalar sonrasında adaylığı sona eren öğretmenler, Türk bayrağı açarak görev yemini etti.


Haber Yorumları
Bu Haberde Yönetici onayı bekleyen 0 Yorum var.
Habere Yorum Bırak
Güvenlik Kodunu Giriniz

E5W0

Haber İhbarKÖRFEZEXPRES Künye

Sahibi

Orhan TÜFEKÇİLER

Genel Yayın Yönetmeni

Orhan TÜFEKÇİLER

Sorumlu Yazı İşleri Müdürü

Şenol TORLAK

Webmaster

Ekrem GÖKÇE

Mail

korfezexpres@gmail.com

Tel

0545 280 38 28