Körfezexpres
21.Kasım.2019
Bu haber 997 defa okundu.

Burhaniyeli balıkçıların ihbarını değerlendiren Burhaniye Sahil Güvenli ekipleri Bağlarburnu mevkiinde trol ile av yapan balıkçıları yakalandı.

Edindiğimiz bilgilere göre; geçtiğimiz gün gece saat 01. 30 saatlerinde Bağlarburnu mevkiinde seyir fenerleri kapalı şekilde trol ile av yapıldığı ihbarını Burhaniye sahil Güvenlik TSCG-905 Komutanlığına bağlı bot ile ihbar yerine intikal eden ekipler bahse konu tekneyi suçüstü yakalayarak İskele Limanına çektirdiler. Teknede yapılan incelemelerde 1 takım trol ağı, bom direği ile ırgat zapt edildi. Teknede bulunan beş kişiye ayrı ayrı toplamda 36.240 Lira ceza yazılmış ayrıca diğer eksiklerinden dolayı Edremit Liman Başkanlığına sevk edildi.
Burhaniye Su Ürünleri ve Balıkçılar Kooperatifi Başkanı Sırrı Akılermez bu denizlerden hepimiz nasiplenip ev bakıyoruz. Ancak yasak olmasına rağmen trol ile gece av yapanlar denizde bulunan bütün canlıları ve yuvaları yok ediyorlar. Bu tekneyi uzun süredir takip ediyorduk Sahil Güvenlik Komutanlığı ekiplerimizin bu şekilde av yapanları yakalaması biz balıkçıları sevindirdi. Burhaniye sahillerinde bu şekilde av yapanlara biz balıkçılar olarakta göz açtırmayacağız. Gece gündüz demeden 24 saat denizlerimizde görev yapan ve yasak av yapan balıkçılar göz açtırmayan Sahil Güvenlik Komutanlığı ekiplerine teşekkür ederim dedi.


Haber Yorumları
Bu Haberde Yönetici onayı bekleyen 0 Yorum var.
Habere Yorum Bırak
Güvenlik Kodunu Giriniz

R6J0

Haber İhbarKÖRFEZEXPRES Künye

Sahibi

Orhan TÜFEKÇİLER

Genel Yayın Yönetmeni

Orhan TÜFEKÇİLER

Sorumlu Yazı İşleri Müdürü

Şenol TORLAK

Webmaster

Ekrem GÖKÇE

Mail

korfezexpres@gmail.com

Tel

0545 280 38 28