Körfezexpres
16.Kasım.2019
Bu haber 265 defa okundu.

Burhaniye Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü mahallelerde Kan şekeri ölçümleri yapmaya başladı. İlçe genelinde yapılan testlerle Diyabet ve Obezite hakkında vatandaşlar bilgilendirildi.

Her hafta Cuma günü uygulanan ve Burhaniye’nin bütün mahallelerinde bulunan sağlık birimleri ve muhtarlık binalarında yapılan testler de vatandaşların ilk olarak tansiyonları ölçülüyor. Daha sonra kan şekeri testleri yapılan vatandaşlara durumlarına göre Belediye hekimi Op. Dr. Lemi Turgut tarafından bir değerlendirme yapılıyor.
Diyabetin insan sağlığındaki önemi ve sağlıklı beslenme konularında vatandaşlara bilgilerin aktarıldığı muayenelerde belediye hekimi tarafından gerekli görülen durumlarda tedaviye başlanıyor.
Diyabetin hayatımızda yarattığı olumsuzlukların farkına varılarak daha sağlıklı bireyler olmak için adımlar atıldığını ifade eden Burhaniye Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler “Diyabetle sağlıklı bir yaşam için erken tanı ve tedavi önemlidir. Erken teşhis için bu hizmeti mahallelerimizde ki sağlık birimlerimizde yapmaya başladık. Tüm hastalara acil şifalar diliyor, herkesi diyabetten korunmak adına sağlıklı beslenmeye ve düzenli egzersiz yapmaya davet ediyorum” dedi.


Haber Yorumları
Bu Haberde Yönetici onayı bekleyen 0 Yorum var.
Habere Yorum Bırak
Güvenlik Kodunu Giriniz

N0F5

Haber İhbarKÖRFEZEXPRES Künye

Sahibi

Orhan TÜFEKÇİLER

Genel Yayın Yönetmeni

Orhan TÜFEKÇİLER

Sorumlu Yazı İşleri Müdürü

Şenol TORLAK

Webmaster

Ekrem GÖKÇE

Mail

korfezexpres@gmail.com

Tel

0545 280 38 28