Körfezexpres
15.Kasım.2019
Bu haber 223 defa okundu.

Burhaniye’de ki parklara yapılan oyun grupları duyarsız vatandaşlar ve magandalar tarafından kırılarak tahrip ediliyor.

Burhaniye Belediyesi tarafından ilçe genelindeki park ve bahçelere çocukların eğlenerek güzel vakit geçirmeleri için yaptığı oyun grupları, duyarsız ve kendini bilmez şahıslar tarafından kırılarak kullanılamaz hale getiriliyor. Belediyenin yaptığı çalışmalarla tekrar onarılarak tamir edilen salıncak, kaydırak, tahterevalli gibi aletler her tamir sonrası tekrar tekrar magandaların hedefi olarak tahrip ediliyor.
Son günlerde Burhaniye genelinde parklara yerleştirilen ve sadece engelli bireylerin hizmetine açılan engelli salıncakları da yanlış kişilerin kullanımlarından kaynaklı, sürekli kırılarak engellilere hizmet veremez hale getiriliyor. Engellilerin tekerlekli sandalye ile içine binerek sallanabilecekleri şekilde tasarlanan salıncaklara parklarda oynayan çocuklar çoklu şekilde binerek hizmetinin dışında kullanılmasından dolayı kırılıyor.
Vatandaşların vergileriyle yapılan ve çocukların sosyalleşerek arkadaşlarıyla vakit geçirdiği parkların tahrip edilmesine tepki gösteren bazı vatandaşlar, çocukların ve velilerin parkları uygun biçimde özenle kullanması gerektiğini söyleyerek “Belediye çalışanları parklarda kırılan malzemeleri devamlı tamir edip, yeniliyor ama duyarsız vatandaşlar yenilenen parkları sürekli kırıp iş göremez hale getiriyor. Geceleri de kendini bilmez kişiler parklara zarar veriyor. Ağaçları bile yakıyorlar. Bunların paraları bizim cebimizden çıkıyor” diyerek isyan etti.


Haber Yorumları
Bu Haberde Yönetici onayı bekleyen 0 Yorum var.
Habere Yorum Bırak
Güvenlik Kodunu Giriniz

N1F6

Haber İhbarKÖRFEZEXPRES Künye

Sahibi

Orhan TÜFEKÇİLER

Genel Yayın Yönetmeni

Orhan TÜFEKÇİLER

Sorumlu Yazı İşleri Müdürü

Şenol TORLAK

Webmaster

Ekrem GÖKÇE

Mail

korfezexpres@gmail.com

Tel

0545 280 38 28