Körfezexpres
14.Kasım.2019
Bu haber 404 defa okundu.

Edremit Turhan Dökmecioğlu İmam Hatip Ortaokulu, Peygamber Efendimizin bir birinden anlamlı, eşsiz hadislerini ''40 Çizgi 40 Hadis Karikatür Sergisi'' adı altında Edremit Cumhuriyet Meydanı'nda halk ile buluşturdu.

Okul Müdürü İlyas DEMİR sergiyle ilgili,
Okulumuz yıl boyunca pek çok sosyal kültürel programlara ev sahipliği yapıyor. Bugün de Mevlid-i Nebi haftası etkinlikleri kapsamında Hadis sergisi ile halka açık bir programda Sergimizi halkla buluşturduk.
Sergilediğimiz hadisler Peygamberimizin yüzlerce yıl insanlığa ışık tutan hadisleridir. Bu hadislerin karikatür sanatı ile dile getirilmesi daha da bir anlam kazandı.
Yeni Şafak Gazetesi Karikatüristi Hasan Aycın'ın çizgileri ile buluşan Hadisler sergimizi ziyaret edenlerin beğenisini kazandı,
''Müjdecim, sevgilim, Peygamberim, Efendim
Sana uymayan, hayat olsa teperim'' diyen Üstad Necip Fazıl'ın dediği gibi, hayatımızı Allah'ın Resulüne uygun hale getirebilir miyiz, derdimiz budur, diye konuştu.
İlçe Kaymakamımız Ali Sırmalı, İlçe Millî Eğitim Müdürü Yusuf Koç, Balıkesir Önder Başkanı İbrahim Salı, Eğitime Destek Platformu İl Başkanı Halil Taş, Ensar Vakfı Edremit Şube Başkanı Mustafa Süs'ün açılışını yaptığı Karikatür Sergisi Edremit'te bir ilk olma özelliğini taşıyor.


Haber Yorumları
Bu Haberde Yönetici onayı bekleyen 0 Yorum var.
Habere Yorum Bırak
Güvenlik Kodunu Giriniz

S7K1

Haber İhbarKÖRFEZEXPRES Künye

Sahibi

Orhan TÜFEKÇİLER

Genel Yayın Yönetmeni

Orhan TÜFEKÇİLER

Sorumlu Yazı İşleri Müdürü

Şenol TORLAK

Webmaster

Ekrem GÖKÇE

Mail

korfezexpres@gmail.com

Tel

0545 280 38 28