Körfezexpres
14.Kasım.2019
Bu haber 400 defa okundu.

Burhaniye’de yapımı tamamlan ve hizmete giren Burhaniye Devlet Hastanesi önündeki trafik ışıkları tehlike saçıyor.

Aynı anda hem yayalara hem de araçlara yeşil ışık yanması nedeniyle araç sürücüleri ve yayalar arasında zaman zaman ciddi tartışmalar yaşanıyor. Burhaniye Devlet Hastanesi’ne muayene için giden bir vatandaş, Burhaniye İlçesinde ikamet eden bizler, yaklaşık bir yıl önce hizmet vermeye başlayan yeni devlet hastanesinin, İzmir Çanakkale Karayolu üzerinde olması nedeniyle zorluk çekmekteyiz. Hastaneye gidebilmek için çok faal durumda olan şehirlerarası karayolunu geçmek zorundayız. Açılışından bir müddet sonra ölümle sonuçlanan birçok kazadan sonra, döner kavşak ve sinyalizasyon yapılmıştır. Ancak yapılan sinyalizasyon yeni ölümlü kazalara neden olacak kadar tehlikeli yapılmıştır.
Özellikle Burhaniye merkezden gelen vatandaşın ve şehir içi dolmuşların duraklarının olduğu yön olan, beton fabrikası ve Köfteci Yusuf arasındaki yoldan hastaneye geçerken, yeşil ışık hem bu ara yoldan sağa dönen araçlara, hem de hastaneye gitmek için karşıdan karşıya geçmek zorunda olan yayalara aynı anda yanmaktadır.
Her ne kadar ‘Sağa dönüşte yayaya yol ver’ uyarı levhası varsa da levhanın çok küçük olması görünürlüğünü zorlaştırması nedeniyle yeterince uyaran olmamaktadır. Arabalar bu kurala uymadıkları için, aynı anda yeşil ışıkta geçen vatandaşlar her an ezilme tehlikesiyle karşı karşıya kalmaktadır.
Bu kavşaktaki trafik ışık sinyalizasyonunun yeniden ve vatandaşın yararına düzenlenmesini talep ediyoruz dediler.


Haber Yorumları
Bu Haberde Yönetici onayı bekleyen 0 Yorum var.
Habere Yorum Bırak
Güvenlik Kodunu Giriniz

T3M7

Haber İhbarKÖRFEZEXPRES Künye

Sahibi

Orhan TÜFEKÇİLER

Genel Yayın Yönetmeni

Orhan TÜFEKÇİLER

Sorumlu Yazı İşleri Müdürü

Şenol TORLAK

Webmaster

Ekrem GÖKÇE

Mail

korfezexpres@gmail.com

Tel

0545 280 38 28