Körfezexpres
14.Kasım.2019
Bu haber 189 defa okundu.

Türk Silahlı Kuvvetleri Güçlendirme Vakfı'nın (TSKGV) Yönetim Kurulu Toplantısı için Balıkesir'de bulunan Savunma Sanayimizin Liderlerinden Vali Yazıcı'ya ziyaret.

Türk Silahlı Kuvvetleri Güçlendirme Vakfı'nın Yönetim Kurulu Toplantısı için Balıkesir'de bulunan TSK Güçlendirme Vakfı Genel Müdürü Emekli Tümg. Sadık Piyade, TSK Güçlendirme Vakfı Grup Başkanı Emekli Tuğg. Erhan Sipahioğlu, Aselsan Genel Müdürü Prof. Dr. Haluk Görgün, Havelsan Genel Müdürü Ahmet Hamdi Atalay, Aspilsan Genel Müdürü Ferhat Özsoy, Roketsan Genel Müdür Yrd. Dr. Necip Pehlivantürk, TAİ Genel Müdür Yrd. Kemal Yıllıkçı ve İŞBİR Elektrik Genel Müdürü Burhan Özgür, Vali Ersin Yazıcı'yı makamında ziyaret etti.
Vali Ersin Yazıcı, Türk Silahlı Kuvvetleri Güçlendirme Vakfı'nın Yönetim Kurulu Üyelerini Balıkesir'de ağırlamaktan büyük mutluluk duyduğunu belirterek, yapılacak çalışmalara destek vereceğini söyledi.
Vali Ersin Yazıcı, TSK Vakıf Yönetim Kurulu üyeleri ile Balıkesir birinci ve ikinci OSB müteşebbis heyeti üyeleri ile birlikte Balıkesir Sanayi Odasında düzenlenen toplantıya da katıldı.
Toplantıda birinci OSB Müdürü Mesut Eray, Balıkesir Sanayisi ve Organize Sanayi Bölgemizde yatırım fırsatları hakkında çalışmalarını sundu.
SAVUNMA SANAYİMİZİ ÇOK DAHA GÜÇLÜ KILACAĞIZ
Toplantıda söz alarak, Türk savunma sanayisinin bir parçası olmaktan gurur duyduklarını ifade eden İŞBİR Elektrik Genel Müdürü Burhan Özgür, şöyle konuştu: Savunma sanayisinde dışa bağımlılığı azaltmaya yönelik projelere kesintisiz enerji sağlamak üzere çalışıyoruz. Ürettiğimiz ürünler başta Türk Silahlı Kuvvetleri olmak üzere dost ve kardeş ülkelerin de silahlı kuvvetlerinde kullanılmaktadır. Türk savunma sanayisinin göz bebeklerinden olan İnsansız Hava Araçlarının (İHA) yer sistemlerinin jeneratörlerini biz veriyoruz. Savunma sanayimizi çok daha güçlü kılacağız. ifadelerini kullandı.
ŞEHRİN GELECEĞİNDEN HEP BİRLİKTE ÜMİTLİYİZ
Vali Ersin Yazıcı ise OSB Yönetim Kurulu Başkanı olarak en mutlu olduğu anlardan birisinin de İŞBİR'e sağlanan alan için verdiği imza olduğunu söyledi.
Vali Ersin Yazıcı konuşmasının devamında şu ifadelere yer verdi:
Şehrin geleceğinden hep birlikte çok ümitliyiz. Bu ümitlerle birlikte biz savunma sanayisine çok büyük katkılar sunabileceğimize inanıyorum. Sizlerin de yardımlarıyla kobilerimizin ve şirketlerimizin gayretleriyle ve samimi çalışmalarıyla inanıyorum ki Türk Savunma Sanayinin artı değer üreten küçük firmaları burada çoğalacak. Sanayi Odamız, Ticaret Odamız ve tüm kurum ve kuruluşlar ile bu milletin emrindeyiz. Ve bu konuda yapılacak her türlü çalışmada başta OSB yönetimi olarak, Belediye olarak, Valilik olarak, biz tüm kurum ve kuruluşlarımızla elimizden gelen gayreti sonuna kadar göstereceğiz. Biz Aselsan'a, Havelsan'a, Roketsan'a mutlak surette iş yapan firmaların çok sayıda olmasını arzu ediyoruz İnanıyoruz ki buradan açılacak yolla birlikte bizim önümüzün açılmasıyla birlikte savunma sanayinin belki de ihracat yapan firmaları da bu şehirde olacak. Sanayicilerimizle buluştuğunuz için burada bulunduğunuz için hepinize teşekkür ediyorum. İnşallah sözleşmeler, protokoller imzaladığımız günler de olur. Hepinize tekrar saygılarımı sunuyorum. Savunma sanayinin şehrimizde gelişebilmesi için elimizden gelen çabayı sarf etmekteyiz. dedi.
Sanayi Odasında düzenlenen toplantıya, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İlter Kuş, İl Emniyet Müdürü Hasan Onar, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Tarık Hekimoğlu, Balıkesir Ticaret Odası Başkanı Rahmi Kula, Balıkesir Sanayi Odası Başkanı Hasan Ali Eğinlioğlu, Balıkesir Ticaret Borsası Başkanı Ersin Erdoğmuş, 2. OSB Yönetim Kurulu Başkan Vekili Gürsel Ötegengil, Balıkesir OSB Müdürü Mesut Eray, 2. OSB Müdürü Koray Uygun, Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Fehmi Erdem ile Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Mehmet Ali Aşuk da katıldı.


Haber Yorumları
Bu Haberde Yönetici onayı bekleyen 0 Yorum var.
Habere Yorum Bırak
Güvenlik Kodunu Giriniz

V2N7

Haber İhbarKÖRFEZEXPRES Künye

Sahibi

Orhan TÜFEKÇİLER

Genel Yayın Yönetmeni

Orhan TÜFEKÇİLER

Sorumlu Yazı İşleri Müdürü

Şenol TORLAK

Webmaster

Ekrem GÖKÇE

Mail

korfezexpres@gmail.com

Tel

0545 280 38 28