Körfezexpres
13.Kasım.2019
Bu haber 220 defa okundu.

Vali Ersin Yazıcı, çocuklarımızın trafik kurallarını küçük yaşlarda öğrenip, benimseyip, davranışa dönüştürülmesi, trafik bilinci olan nesillerin yetişmesi amacıyla proje ortakları kurumların koordinasyonu çerçevesinde hazırlanan Direksiyon Sende, Kontrol Bende proje tanıtım etkinliğine katıldı.

Programda ilk olarak İl Emniyet Müdür Yardımcısı Serdar Gökmenoğlu, proje hakkında şu ifadelere yer verdi: Toplumsal duyarlılığın, trafik kültür ve bilincinin arttırılması ve yol kullanıcılarına trafik kurallarına uyma alışkanlığı kazandırılarak, trafiğin bir kültür, bir yaşam biçimi olduğunun benimsetilmesi ve bunu sağlamanın yolunun da, küçük yaşta eğitim verilmesi gerektiğine istinaden; ilköğretim öğrencilerine yönelik teorik ve uygulamalı eğitim verilerek, okul servis araçlarının ne kadar güvenli olduğunu hep birlikte anket yoluyla denetlemek ve eğitmek amacıyla DİREKSİYON SENDE, KONTROL BENDE projesini uygulamaya başladık. dedi.
Çocuklara trafik konusu hakkında teorik bilgiler verildikten sonra, öğrencilere pratik bilgiler eşliğinde akülü arabalar vasıtasıyla araç sürüşü yaptırıldı.
TRAFİK EĞİTİM PİSTİNDE BÜTÜN KURALLARI ÖĞRENECEKLER
Vali Ersin Yazıcı, çocuklara trafik eğitimi verdiklerini belirterek, Amacımız çocuklarımıza küçük yaştan itibaren trafik eğitimi vermek. Çocuklarımız trafik kültürünü aşılamak. Trafik eğitim pistindeki gayemiz trafik eğitiminin, bilincinin insanlarımıza, çocuklarımıza küçükken verilmesi. Trafik eğitim pistinde bütün trafik kurallarını öğrenecekler. İnsanlarımız trafikte daha bilinçli olacak. Öğrencilerimiz burada akülü araçlara binerek hem eğleniyor, hem de gerek araç gerekse yaya anlamında trafik kurallarını uygulamalı olarak öğreniyor. İçişleri Bakanlığımız kazaları en aza indirmek için “Trafik Güvenliği Uygulama Politika Belgesi” geliştirdi. Bu belge kapsamında çeşitli projeler üretti. Bunun içinde Trafik Dedektifleri, Kırmızı Düdük, Karnemi Dolduruyorum Trafiğe Güvenle Çıkıyorum, Kemeriniz Ses Getirsin, Bu Yolda Hep Birlikteyiz, Öncelik Hayatın Öncelik Yayanın, Yaşam Tüneli, Trafik Eğitim TIR’ı ve nihayetinde de Balıkesir Valiliği, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığı, Şoförler ve Otomobilciler Odası ve İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzün imzaladığı protokolle 'Direksiyon Sende Kontrol Bende' dedi.
ÖĞRENCİLERE KIRMIZI DÜDÜK
Vali Yazıcı etkinlikte ayrıca trafik bilincini oluşturmak ve geliştirmek amacıyla, Trafik Eğitim Pistinde öğrencilerle hem sohbet etti hem de çocuklara içerisinde kırmızı düdük ve bilgilendirme broşürlerinin olduğu çeşitli hediyeler takdim etti.
ÖNCELİĞİN İNSAN OLDUĞUNU HER DAİM ÖĞRETMEMİZ GEREKİYOR
Öğrencilerle yakından ilgilenen ve etkinlik hakkında bilgi veren Vali Ersin Yazıcı,Trafik Eğitim Pistinde görüldüğü gibi çocuklarımıza trafik kurallarını hem görsel olarak, hem de polis memurumuz interaktif olarak anlatıyor. Çocukların duyarlılığı çok güzel. İnşallah daha da duyarlı olurlar. Çocuklar eğitimlerini alarak akülü araçlarla temel konular uygulamalı olarak öğreniyorlar. Sürücü olmadan insana saygıyı, önceliğin insan olduğunu her daim öğretmemiz gerekiyor. İçişleri Bakanlığımızda bu manada uzun süredir çok ciddi çalışmalar yapıyor. dedi.
Avlu Kongre ve Kültür Merkezi rekreasyon alanında gerçekleştirilen programa; Vali Ersin Yazıcı'nın yanı sıra, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, İl Emniyet Müdürü Hasan Onar, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Tarık Hekimoğlu, Karesi Belediye Başkanı Dinçer Orkan, İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Yıldız, İl Müftüsü Ramazan Topcan, Balıkesir Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Rıza Tekin, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.Haber Yorumları
Bu Haberde Yönetici onayı bekleyen 0 Yorum var.
Habere Yorum Bırak
Güvenlik Kodunu Giriniz

Y9Q4

Haber İhbarKÖRFEZEXPRES Künye

Sahibi

Orhan TÜFEKÇİLER

Genel Yayın Yönetmeni

Orhan TÜFEKÇİLER

Sorumlu Yazı İşleri Müdürü

Şenol TORLAK

Webmaster

Ekrem GÖKÇE

Mail

korfezexpres@gmail.com

Tel

0545 280 38 28