Körfezexpres
7.Kasım.2019
Bu haber 258 defa okundu.

Burhaniye Halk Eğitimi Merkezinin de katıldığı 2019 yılı Erasmus+ Yetişkin Eğitimi Personel Hareketliliği faaliyeti kapsamında sunulan proje tekliflerinin değerlendirme süreci tamamlanmıştır.

Ulusal Ajans Başkanlığına sunulan 348 proje teklifinden uygunluk kriterlerini taşıyanlar içerik değerlendirmesine alınmış ve her biri en az iki bağımsız dış uzman tarafından değerlendirilmiştir.
Halk Eğitimi Merkezinden yapılan açıklamada; İçerik değerlendirmesi sonucunda , Kurumumuzca hazırlanan Yetişkin Eğitiminde bilimsellik Konulu işbaşı eğitimi projemizde kabul edilen 49 proje teklifi içerisinde hibe desteği almaya hak kazanmıştır.
9984EUR Bütçesi olan projemizin sözleşmesi Halk Eğitimi Merkezi Bülent DÜKANCI tarafından ve Türkiye Ulusal Ajans Başkanı İlker Astarcı tarafından imzalanarak yürürlüğe girmiştir.
Ankara’da Ulusal Ajansta düzenlenen Erasmus+ Programı Yetişkin Eğitimi Personel Hareketliliği Faaliyeti başlangıç toplantısında Kurumumuzu temsilen Halk Eğitimi Müdürü Bülent DÜKANCI ve Sınıf öğretmenimiz Fahrettin Tufan SARP katıldı.
Toplantıda yapılan bilgilendirme bizim gibi ilk defa bir Ulusal Ajans Projesinde katılan kurumlar için teknik ve aydınlatıcı olmuştur, ayrıca ulusal ajans uzmanlarının tarafımıza olan destek verici yardımları bizlere ayrı bir güven vermiştir.
Projemizin çıkış kaynağı olan ihtiyaçlarımız için kurumumuzun yaptığı çalışmaların sonucunda şu tespitlerde bulunduk:
Eğitim verdiğimiz alanların 90 ‘ını yetişkin bireylerin katılımıyla oluşturulan kurslardır
60’ı kırsal kesimde ikamet eden, kırsal kesimden göç etmiş, yada büyükşehirlerde yaşayıp bazı sebeplerden( kendisinde yada aile bireylerinde olan Psikolojik ve fiziksel Rahatsızlık, Yaşlılık, emeklilik vs.)göç etmiş kursiyerlerden oluşmaktadır.
Burhaniye Halk Eğitim Merkezimizde görev alan öğretmenlerimiz pedagojik yöntemin bilimsel ilkelerini çok iyi bilmektedirler. Ancak androgojinin bilimsel yöntemleri konusunda eksikliklerimiz vardır.
Yetişkin Kursiyer sayılarımızda zaman zaman düşüşler ve devamsızlıklar, çalışmalarda verim düşüşü görülmekte.
Konu incelendiğinde zaman zaman iletişim, uzlaşma , zamanlama gibi çözülebilecek konular olduğu anlaşılmıştır.
Son yıllarda vatandaşımız olmayan yabancı oturumcularında kurslarımıza başvurduğu görülmektedir .
Bu veriler ile birlikte belirlediğimiz stratejik planımız çerçevesinde kurumumuzun sürdürülebilir bir Avrupa tecrübesi sahibi olması, eğitimcilerimizin , yetişkin eğitiminin nasıl yapılması gerektiği hususunda bilimsel standartlara ulaşması ve Avrupa’da ki eş iş görenlerle eşgüdümünün sağlanması hedeflerimiz içindedir.
Sonuçta: Alınan bu eğitimin kısa ve uzun vadede yetişkin eğitimi alanında kurs ve seminer alan her yaştan yetişkine olumlu olarak yansıyacak hem kendileri hem de iş hayatlarında hissedilir bir ivmeyi ve kaliteyi yakalayacaklardır.
6 personelin katılacağı işbaşı eğitimi için kurumumuz hazırlık çalışmalarına başladı.


Haber Yorumları
Bu Haberde Yönetici onayı bekleyen 0 Yorum var.
Habere Yorum Bırak
Güvenlik Kodunu Giriniz

L2D6

Haber İhbarKÖRFEZEXPRES Künye

Sahibi

Orhan TÜFEKÇİLER

Genel Yayın Yönetmeni

Orhan TÜFEKÇİLER

Sorumlu Yazı İşleri Müdürü

Şenol TORLAK

Webmaster

Ekrem GÖKÇE

Mail

korfezexpres@gmail.com

Tel

0545 280 38 28