Körfezexpres
6.Kasım.2019
Bu haber 460 defa okundu.

Örenle ilgili yeni projesini geçtiğimiz ay ören esnafıyla paylaşan Burhaniye Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler, bir ay gibi kısa bir sürede Ören’in yeni çarşısının ilk proje taslağını meclis görüşmelerinde Meclis üyelerine yaptığı sinevizyon gösterimi ile tanıttı.

Ören’in komple yenilenerek yeni bir vizyon kazanacağı proje için Başkan Deveciler “30 yıldır atıl durumda olan Ören Çarşımızı bu projemizle kaybettiği vizyona kavuşturarak, Turizm açısından ivme kazandıracağız” şeklinde konuştu. Başkan Deveciler projeyi yakın zamanda Ören esnafıyla da paylaşarak çalışmalara başlayacaklarını belirtti. Başkan Deveciler projenin, gerek Ören esnafının, gerekse ziyarete gelen yerli yabancı misafirlerin beğenisini kazanacağını ifade etti.
Konuşmasının devamında Deveciler “Biz yaptık siz yapmadınız dersek Burhaniye kaybeder. Başta Büyükşehir Belediye Başkanımız olmak üzere diğer partiden temsilcilerimize çok teşekkür ediyorum. Onlar ‘Her yatırım Burhaniye’nin geleceği için’ dedikleri için bu birlikteliği sağlıyoruz ve projelerimizi beraber yapıyoruz.
Yaklaşık 6 bin m2 alan üzerinde uygulanacak yeni çarşı doğal yapıya zarar vermeden portatif çelik ve ahşap malzemelerden yapılan dükkanlardan oluşacak. Modern bir vizyona sahip olacak. Ören çarşısı ayrıca özel donatı alanları ile birlikte sanatsal alanlar ve eserlerle donatılacak.


Haber Yorumları
Bu Haberde Yönetici onayı bekleyen 0 Yorum var.
Habere Yorum Bırak
Güvenlik Kodunu Giriniz

P1H5

Haber İhbarKÖRFEZEXPRES Künye

Sahibi

Orhan TÜFEKÇİLER

Genel Yayın Yönetmeni

Orhan TÜFEKÇİLER

Sorumlu Yazı İşleri Müdürü

Şenol TORLAK

Webmaster

Ekrem GÖKÇE

Mail

korfezexpres@gmail.com

Tel

0545 280 38 28