Körfezexpres
5.Kasım.2019
Bu haber 122 defa okundu.

Türkiye Sakatlar Derneği 2019 yılı son Başkanlar Kurulu toplantısı 31 Ekim – 3 Kasım tarihleri arasında Antalya Kemer'de beş yıldızlı bir otelde gerçekleştirildi. Toplantıya TSD Burhaniye Şubesini temsilen şube başkanı Gürsel Vardar ile şube sekreteri Mehmet Akif Aküzüm katıldı.

Türkiye Sakatlar Derneği Başkanlar Kurulu Toplantısına, TSD Genel Başkanı Şükrü Boyraz, TSD Genel Sekreteri ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi CHP meclis üyesi Yılmaz Demirel, TSD Başkan Yardımcısı Gürkan Canol, TSD Mali Sekreteri Nejla Toker ve 50 şubeden başkan ve yöneticilerinin katıldığı bildirilen toplantıya TSD Burhaniye Şubesini temsilen şube sekreteri Mehmet Akif Aküzüm ile birlikte katılan şube başkanı Gürsel Vardar yaptığı açıklamada “Toplantıya TSD Genel Merkez yöneticilerimizin yanı sıra ülkenin dört bir yanından şube başkanlarımız ve yöneticilerimiz bütün zorlukları aşarak katıldılar.
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu İstanbul Büyükşehir Belediyesi CHP meclis üyesi Yılmaz Demirel aracılığı ile bizlere selamlarını ileterek bir dahaki toplantımızda bizleri hali hazırda tadilatta olan Florya Engelliler Kampında ağırlamak istediğini söyledi. Ayrıca toplantıya evsahipliği yapan Antalya Kemer Belediye Başkanı Sayın Necati Topaloğlu da aramıza katılarak her zaman engellilerin yanında olduklarını ve böyle bir toplantıya evsahipliği yapmaktan büyük mutluluk duyduklarını belirtti.
El Ele Avrupa Engellilere ve Yaşlılara Yardım Konfederasyonu başkanı Cengiz Hocazade toplantımıza katılarak desteklerini ve TSD ailesiyle birlikte dayanışma içinde olmaktan büyük mutluluk duyduğunu belirtti.
Engelliler Konfederasyonu başkanı Turhan İçli’de toplantımıza katılarak TSD nin köklü büyük ve güçlü bir dernek olduğunu belirterek engelli örgütlenmesi, bölünmüşlüğün ortadan kaldırılarak güçbirliğinin oluşturulması konularına değindi.
TSD Başkanlar Kurulu Toplantısında, engellilerin sorunları, çözüm yolları, engelliler ile ilgili mali mevzuatlar ve derneklerin işleyişleri, sorunların çözümü ile ilgili Devletin ilgili kurumları ile yapılan yazışmalar, engellilerin yararlanabileceği haklar, engelli hakları, engellilerin Türkiye'de haklarının korunup korunmadığı ve bu konularda neler yapılabileceği konuşuldu.
Samimi bir ortamda ikili ilişkilerimizi de pekiştirdiğimiz toplantıda katılımcılarla karşılıklı görüş alış verişinde bulunarak TSD’nin ne kadar büyük bir aile olduğunu görmenin mutluluğunu yaşadık. Toplantıya katılan Şube başkanları kendi paramızla ülkenin dört bir yanından buraya gelip toplantı yapıyoruz. Keşke bu toplantıyı Burhaniye Ören’deki engelliler havuzu kendi tesislerimizde yapabilseydik oradaki konaklama sorunlarını aşabilseydik dediklerinde, gerçekten Burhaniyemiz adına çok üzüldüm. Bu tesislerde konaklama sorunumuzu inşallah aşarızda bundan sonraki toplantılarımızı Burhaniyemizde de yapıp ilçemizin turizmine ve tanıtımına azda olsa katkıda bulunuruz. Bu toplantının yapılmasında büyük çaba sarfeden başta genel başkanımız Şükrü Boyraz ile genel merkez yöneticilerine, emeği geçen herkese ve katılım sağlayan tüm şube başkanlarımız ve yöneticilerine çok teşekkür ediyorum.” Dedi.


Haber Yorumları
Bu Haberde Yönetici onayı bekleyen 0 Yorum var.
Habere Yorum Bırak
Güvenlik Kodunu Giriniz

V9N4

Haber İhbarKÖRFEZEXPRES Künye

Sahibi

Orhan TÜFEKÇİLER

Genel Yayın Yönetmeni

Orhan TÜFEKÇİLER

Sorumlu Yazı İşleri Müdürü

Şenol TORLAK

Webmaster

Ekrem GÖKÇE

Mail

korfezexpres@gmail.com

Tel

0545 280 38 28