Körfezexpres
28.Ekim.2019
Bu haber 235 defa okundu.

Türkiye genelinde gerçekleştirilen Türkiye Güven Huzur (26.10.2019) uygulaması kapsamında, Balıkesir'de de 20 ilçede asayiş denetimi yapıldı. Emniyet birimleri koordineli olarak sabit yol uygulaması ve umuma açık yer uygulaması şeklinde 2 aşamalı denetim gerçekleştirdi.

Balıkesir İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı Asayiş, Terör, Narkotik, Kaçakçılık Organize, Mali Şube, Özel Harekât polislerinin katıldığı operasyon, tüm ilçelerde gerçekleştirildi.
UYGULAMAYA POLİS EKİPLERİ KATILDI
Toplam 20 ilçede, farklı noktalarda polis ekipleri şüpheli görülen araçları ve yayaları durdurdu. Balıkesir Merkez ve İlçelerinde asayiş denetimi yapan ekipler, şüpheli araçları durdurarak araçların içini kontrol etti, sürücü ve yolcuları GBT (Genel Bilgi Toplama) kontrolünden geçirdi. 21 uygulama noktalarında, ekipler şüpheli görülen kişileri durdurarak üst araması yaptı. Uygulama kapsamında durdurulan bazı araçlara, eksik evrak nedeniyle ceza kesildi ve çekiciyle otoparka götürüldü.
Umuma açık yer uygulaması kapsamında da denetlemeler yapıldı. Yapılan aralamalarda haklarında yakalama kararı bulunan kişiler de yakalandı.
SABİT YOL VE UMUMA AÇIK YER UYGULAMASI
Yol uygulamasında 166 ekip'in destek verdiği denetlemelere 514 personel ile 2 dedektör köpek katıldı.286 umuma açık mekân denetlendi.
Yapılan yol ve umuma açık yer denetimlerinde 7.901 kişinin Genel Bilgi Toplama (GBT) sorgusunun yapıldığı, 1020 aracın kontrol edildiği, 91 aracın sürücülerine cezai işlem uygulandığı ve 15 aracın ise trafikten men edildiği belirtildi. Uygulama kapsamında haklarında arama kararı bulunan 15 kişi yakalandı. Denetim sonucunda araçlara uygulanan ceza miktarı ise 41.001 TL. Denetlemelerde 1 adet Çalıntı Motosiklet, 8 adet uyuşturucu hap, 2 gram Esrar maddesi, 13,92 gram Sentetik Kannabinoid, 12 adet tescil plakasız motosiklet,1 adet 9 mm.çapında ruhsatsız ateşli silah 2 şarjör ve 19 adet fişek, 2 adet pompalı tüfek ve 6 adet kartuş, 2 adet kurusıkı silah ve 45 adet fişek ele geçirildi. Ayrıca 286 işyeri kontrol edilerek, 2 işyerine idari işlem yapıldı. 8 şahsa Adliİdari işlem yapılmış, 765 TL ceza uygulanmıştır.
DENETİM VE UYGULAMALARA DEVAM EDİLECEK
Vatandaşlarımızın huzur ve güvenliği için başlatılan denetim ve uygulamalarımıza bundan sonraki süreçte de devam edilecektir. Halkımızın da güvenlik güçlerine gerekli desteği vererek gördükleri aksaklıkları bizlere bildirmek suretiyle el ele bu sorunların aşılmasına yardımcı olacaklarına gönülden inanıyoruz.


Haber Yorumları
Bu Haberde Yönetici onayı bekleyen 0 Yorum var.
Habere Yorum Bırak
Güvenlik Kodunu Giriniz

W3O7

Haber İhbarKÖRFEZEXPRES Künye

Sahibi

Orhan TÜFEKÇİLER

Genel Yayın Yönetmeni

Orhan TÜFEKÇİLER

Sorumlu Yazı İşleri Müdürü

Şenol TORLAK

Webmaster

Ekrem GÖKÇE

Mail

korfezexpres@gmail.com

Tel

0545 280 38 28