Körfezexpres
26.Ekim.2019
Bu haber 297 defa okundu.

Balıkesir'de, polis tehdit ve tefecilik suçlar kapsamında 9 kişiyi gözaltına aldı. Gözaltına alınan zanlıların evlerinde ve iş yerlerinde aramalar yapıldı.

Balıkesir Valiliği’nden yapılan açıklamada; “Balıkesir İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince, Balıkesir Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde yürütülen çalışmada, şüpheli şahısların farklı kişilere yüksek faizle vermiş olduğu borç paralar karşılığı açık senet imzalattığı, vermiş olduğu paraların çok üzerinde miktarlarla kişileri borçlandırarak haksız kazanç elde ettiği ve Tefecilik suçunu işlediği tespit edildi. Bahse konu 12 şüpheliye eş zamanlı gerçekleştirilen operasyonda 9 şahıs yakalanarak gözaltına alındı. Yapılan aramada toplam değeri 31.500 TL olan 6 adet senet, 1 adet tefe olduğu düşünülen isimler yazılı olan ajanda, 1 adet pompalı tüfek ile zarf içerisinde 7.950 TL ve 800 Euro para ele geçirilmiştir.
Tefecilik yapmak suçundan gözaltına alınan 9 (dokuz) şüpheli şahıs tamamlanan işlemlerinin ardından sevk edildiği adli makamlarca 4 şahıs adli kontrol kararı ile serbest kalmış, 5 şahıs ise Tutuklanarak Cezaevine teslim edildi” denildi.


Haber Yorumları
Bu Haberde Yönetici onayı bekleyen 0 Yorum var.
Habere Yorum Bırak
Güvenlik Kodunu Giriniz

O0G5

Haber İhbarKÖRFEZEXPRES Künye

Sahibi

Orhan TÜFEKÇİLER

Genel Yayın Yönetmeni

Orhan TÜFEKÇİLER

Sorumlu Yazı İşleri Müdürü

Şenol TORLAK

Webmaster

Ekrem GÖKÇE

Mail

korfezexpres@gmail.com

Tel

0545 280 38 28