Körfezexpres
26.Ekim.2019
Bu haber 229 defa okundu.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'nin (TOBB) desteği ile bu yıl 10.su düzenlenen, Yöresel Ürünler Fuarı (YÖREX), Antalya ANFAŞ Fuar Merkezi’nde açıldı.

Toplamda 81 ilden; 157 oda ve borsa, 17 kalkınma Ajansı, 60 kurum ve 600 firmanın katıldığı fuarda, başta coğrafi tescilli ürünler olmak üzere yüzlerce yöresel ürünün tanıtımı yapıldı.
23-27 Ekim 2019 tarihleri arasında açık kalacak olan fuarda, Edremit, Balıkesir Ticaret Oda ve Borsaları’nın iş birliği ile kurulan 240 m2’lik stantla temsil edildi.
Edremit Ticaret Odası’nı temsilen fuarda Yönetim Kurulu Başkanı Coşkun Salon, Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Aslan, Genel Sekreter Recep Akgün ve Oda personeli Adil Oklu hazır bulundu.
Edremit’in coğrafi tescilli yöresel ürünleri olan Edremit Körfezi Yeşil Çizik Zeytini ve Edremit Zeytinyağı’nı tanıtmak amacıyla ise Damla Zeytincilik Ltd.Şti., Fırat Aşkın- Hanya Zeytincilik, Erçevikler Zeytin Z.Yağ Ltd.Şti., Hasan Güçlü Sakallı Kanyon Zeytin, Olvidas Gıda Tar. Ltd. Şti., S.S. İskele Mah. Tar. Kalk. Koop., Emine Tuncer Zey.Tur.Ltd.Şti, Tayfa. Ltd.Şti. ve Ekin Kocadağ Ltd.Şti. Edremit Ticaret Odası üyeleri fuarda yerlerini aldılar.
Açılış konuşmalarının yapıldığı törenin ardından, TOBB Yönetim Kurulu Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Sabah Gazetesi Yazarı Yavuz Donat, Antalya Ticaret Borsası (ATB) Yönetim Kurulu Başkanı Ali Çandır ve davetliler fuar alanındaki stantları gezdiler.
Fuar alanında, Balıkesir Oda ve Borsalarının iş birliği ile oluşturulan Balıkesir standını ziyaret eden, TOBB Yönetim Kurulu Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu ve diğer protokol üyelerine; bölgemizin yeşil çizik zeytini ve zeytinyağı ikram edildi.
Ayrıca, TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu’na Edremit Körfezi Yeşil Çizik Zeytini ve Edremit Zeytinyağı hediye edildi.
Edremit Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Coşkun Salon Edremit zeytin ve zeytinyağının coğrafi işaretli olduğunu ve bu ürünlerin coğrafi işaretlerinin Edremit Ticaret Odası tarafından alındığını belirtti. Bu yıl YÖREX'te Balıkesir’e özgü coğrafi işaretli birçok ürünün sunulduğunu, YÖREX'te ilgi gören stantlardan birinin de Balıkesir standı olduğunun altını çizerek; “Her yıl burada zengin kültürümüzü ve yöresel ürünlerimizi tanıtıyoruz. Bu yıl da yöresel ürünlerimiz, YÖREX'e katılan firmalarımız aracılığıyla alıcılarla buluşuyor. Hepsine ayrı ayrı teşekkürlerimi sunuyorum. Amacımız; zengin ürün çeşitlerimizi bu fuarlar sayesinde daha geniş kitlelere tanıtmaktır” açıklamalarında bulundu.


Haber Yorumları
Bu Haberde Yönetici onayı bekleyen 0 Yorum var.
Habere Yorum Bırak
Güvenlik Kodunu Giriniz

Y2Q6

Haber İhbarKÖRFEZEXPRES Künye

Sahibi

Orhan TÜFEKÇİLER

Genel Yayın Yönetmeni

Orhan TÜFEKÇİLER

Sorumlu Yazı İşleri Müdürü

Şenol TORLAK

Webmaster

Ekrem GÖKÇE

Mail

korfezexpres@gmail.com

Tel

0545 280 38 28