Körfezexpres
25.Ekim.2019
Bu haber 212 defa okundu.

Burhaniye’de turizme önemli bir ivme kazandıracağına kesin gözü ile bakılan rüzgar sörfü için çalışmalar başladı.

Türkiye’nin önemli bir rüzgar merkezi olan Burhaniye’nin sörf turizmi ile çıtayı yükselteceğini söyleyen Ören Rüzgar Sörfü Derneği Başkanı Özgür Aras; deniz ve adrenalin tutkunları tarafından tercih edilen rüzgar sörfünün, yetişkinlerin ve çocukların kendilerine güven, cesaret kazandıran, deniz ve rüzgarın zevkini aynı anda yaşamalarını sağlayan harika bir spor olduğunu belirtti.
Aras; “Tarihte rüzgarlar vadisi olarak bilinen Körfezimiz, harika rüzgarı ve doğasıyla sörf için biçilmiş kaftan. Sörf turizminin Burhaniye’mize gelmesi, gerek sosyal, gerek kültürel, gerekse turizm açısından büyük katkı sağlayacaktır. Sörf turizmi Burhaniye’de altı ay süreyle yapılabileceği gibi otel ve esnafımıza da büyük bir katkı sağlayacaktır” dedi. Aras, ayrıca Türkiye yelken federasyonu tarafından düzenlenen sörf yarışlarının bir ayağının ören de yapılması için de her imkana sahip olduğunu ve Ören seyir yerinden Ören Plajı’nın açığında yapılacak yarışlarla halkımıza büyük bir heyecan yaratacağını belirtti.
Aras; “Tek ihtiyacımız olan başlanmak için bir kıvılcım yaratılmasıdır. Burhaniye Ticaret Odası da her zaman bu konuda destek ve öncü olmak için çaba sarf etmiştir. Bugün de Ticaret Odası Başkanı Mustafa Aysel’in ve üniversitemizin değerli hocası Meziyet Narinin destekleriyle Ören Rüzgar Sörfü Derneği olarak sörfün, her kesime yayılması ve ilçemize kalıcı bir sörf okulu açılması için de mücadele vermeye devam edeceklerini belirttiler” dedi.


Haber Yorumları
Bu Haberde Yönetici onayı bekleyen 0 Yorum var.
Habere Yorum Bırak
Güvenlik Kodunu Giriniz

U3M7

Haber İhbarKÖRFEZEXPRES Künye

Sahibi

Orhan TÜFEKÇİLER

Genel Yayın Yönetmeni

Orhan TÜFEKÇİLER

Sorumlu Yazı İşleri Müdürü

Şenol TORLAK

Webmaster

Ekrem GÖKÇE

Mail

korfezexpres@gmail.com

Tel

0545 280 38 28