Körfezexpres
25.Ekim.2019
Bu haber 188 defa okundu.

Balıkesir’in Edremit ilçesinden 23 kişilik bir heyet, Antalya İl Tarım ve Orman Müdürlüğü'nün başlattığı Gelin Kardeş Olalım projesi kapsamında Kaş ilçesine giderek burada sera işletmecileri ile görüşüp fikir alışverişinde bulundu.

Kaş ve Edremit İlçe Tarım ve Orman Müdürlüklerinin organizasyonu ile Edremit ilçesinden teknik ekip ve üreticilerin yer aldığı 23 kişilik heyet kardeş ilçe Kaş’a teknik gezi gerçekleştirdi.
Edremit’ten gelen heyet Kaş İlçe Tarım ve Orman Müdürü Gökhan Göktaş, İlçe Kaymakamı Ulaş Akhan ve Ziraat Odası Başkanı Ramazan Süer’i makamlarında ziyaret etti.
Kurum ziyaretlerinin ardından 23 kişilik ekibin katıldığı program kapsamında program 400 dekarlık domates, muz ve biber seraları yerinde görülerek bilgi alışverişi şeklinde devam etti.
Programa Edremit İlçe Tarım ve Orman Müdürü Recep Özbudak ve personeli, Edremit Ziraat Odası başkanı Ali Yılmaz Diker ve yönetim kurulu üyeleri, Tarımsal Kalkınma Kooperatifi yönetimi, Çıkrıkçı mahallesi muhtarı, Çiftçiler ve süs bitkisi üreticileri katıldı.
Projeye, paydaş kurumlar olan Edremit Belediyesi, Ticaret Odası, Ticaret Borsası, Ziraat Odası ve Bostancı Köyü Tarımsal Kalkınma Kooperatifi de destek veriyor.
Edremit Ziraat Odası Başkanı Ali Yılmaz Diker, ziyaretin oldukça faydalı geçtiğini söyledi.
Edremit Tarıma Dayalı İhtisas Sera (Süs Bitkileri) Organize Bölgesi kurulma çalışmalarına büyük katkı sağlayacağını dile getiren Diker, “Edremitli üreticilerimiz bu ziyaret kapsamında seracılık hakkında birinci ağızdan bilgiler aldı, yöre ürünleri yetiştirilme şartlarını öğrendi. Edremit’te ki yetişen ürünler hakkında Kaşlı üreticilere bilgilerini aktardı.” dedi.
Haber Foto Hakan Firik


Haber Yorumları
Bu Haberde Yönetici onayı bekleyen 0 Yorum var.
Habere Yorum Bırak
Güvenlik Kodunu Giriniz

G0Y5

Haber İhbarKÖRFEZEXPRES Künye

Sahibi

Orhan TÜFEKÇİLER

Genel Yayın Yönetmeni

Orhan TÜFEKÇİLER

Sorumlu Yazı İşleri Müdürü

Şenol TORLAK

Webmaster

Ekrem GÖKÇE

Mail

korfezexpres@gmail.com

Tel

0545 280 38 28