Körfezexpres
23.Ekim.2019
Bu haber 165 defa okundu.

Ayvalık Belediyesinin daha sağlıklı koşullarda çalışabilmesi ve belediyenin tüm birimlerine halkın daha rahat ulaşabilmesi için belediye birimlerini aynı çatı altında toplamak amacıyla yaptığı ısrarlı çalışma sonuç verdi.

Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin’in Milli Emlak Genel Müdürlüğü nezdinde gerçekleşen talebi üzerine Ayvalık Sakarya mahallesinde bulunan hazineye ait, Ayvalık eski vergi dairesi olarak bilinen binanın belediye hizmet binası olarak kullanılmak üzere Ayvalık belediye Başkanlığına kesin tahsisi sağlanmıştır.
Ayvalık'ın korunması gerekli kültür varlıklarından olan , halk arasında Eski Vergi Dairesi olarak bilinen tarihi binanın belediye hizmet binası olarak kullanılmak üzere Ayvalık Belediye Başkanlığına tahsisi ile bu bina artık Ayvalık halkına hizmet için kullanılacak.
Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin, Konuyla ilgili yaptığı açıklamada “ içinde Ayvalık'ın tarihini, hikayesini barındıran bu binanın Ayvalık Belediyesi hizmet binası olarak Ayvalık halkına tahsis edilmesi çok önemli bir karardır. Bu kararın alınmasında aynı bina için Balıkesir Büyükşehir Belediyesi lehine mevcut tahsis hakkından Ayvalık Belediyesi Leh’ine feragat ederek bize destek olan Balıkesir Büyükşehir Belediyesine, her zaman yanımızda gördüğümüz Ayvalık Milli Emlak Müdürlüğüne ve emeği geçen herkese çok teşekkür ederim. Yeni hizmet binamız şimdiden Ayvalık'a hayırlı olsun” diye konuştu.


Haber Yorumları
Bu Haberde Yönetici onayı bekleyen 0 Yorum var.
Habere Yorum Bırak
Güvenlik Kodunu Giriniz

S5K0

Haber İhbarKÖRFEZEXPRES Künye

Sahibi

Orhan TÜFEKÇİLER

Genel Yayın Yönetmeni

Orhan TÜFEKÇİLER

Sorumlu Yazı İşleri Müdürü

Şenol TORLAK

Webmaster

Ekrem GÖKÇE

Mail

korfezexpres@gmail.com

Tel

0545 280 38 28