Körfezexpres
15.Ekim.2019
Bu haber 200 defa okundu.

Doğal mirasımız olan Madra Dağı’nı ve kültürel mirasımız olan Edremit Körfezi’nde önemli bir antik yerleşim olan Adramytteion Antik Kenti ve çevresini ön plana çıkararak tanıtarak, ülkemizin doğal ve kültür mirası konusunda kamuoyu farkındalığının arttırılmasına katkıda bulunmak amacı ile Burhaniye, “ÖrenAdramytteion Antik Kenti Kültür Turizm ve Doğa Derneği” öncülüğünde “1. Adramytteion Festivali” Balıkesir Büyükşehir Belediyesi ve Burhaniye Belediyesi ana sponsorluğunda, Burhaniye Ticaret Odası’nın, çeşitli kamu ve özel kurum ve kuruluşların desteğiyle 26-27 Ekim 2019tarihinde, Madra Dağı ve Ören’de yapılacak.

Ören-Adramytteion Antik Kenti Kültür Turizm ve Doğa Derneği öncülüğünde düzenlenen Festivalde, Türkiye'nin dört bir yanından gelen katılımcılar, Adramytteion isimli bir veya birkaç yeşil alanı hayata geçirmek üzere fidan bağışı (40 TL.) ve köy çocuklarına destek olmak için 1 kitap bağışı (10 TL.) ile toplam 50 TL. bağış yapacaklar.
Katılımcılar; doğa yürüyüşü, bisiklet turu ve Adramytteion Doğa Kamp alanında (Ören-Ayaklı Kamp Alanı) nefes, yoga, çocuklarla aktiviteler, doğal tohum takası, köy ürünleri pazarı, söyleşiler, film, tiyatro, dinleti, dans ve konser gibi birçok atölyeler eşliğinde doğayı yaşayıp yaşatarak dolu dolu 2 gün yaşayacaklar.


Haber Yorumları
Bu Haberde Yönetici onayı bekleyen 0 Yorum var.
Habere Yorum Bırak
Güvenlik Kodunu Giriniz

L3D7

Haber İhbarKÖRFEZEXPRES Künye

Sahibi

Orhan TÜFEKÇİLER

Genel Yayın Yönetmeni

Orhan TÜFEKÇİLER

Sorumlu Yazı İşleri Müdürü

Şenol TORLAK

Webmaster

Ekrem GÖKÇE

Mail

korfezexpres@gmail.com

Tel

0545 280 38 28