Körfezexpres
8.Ekim.2019
Bu haber 214 defa okundu.

1 Ekim 2019 Salı günü 1. oturumunu yapan Burhaniye Belediye Meclisi, 2. Oturumunu dün yaparak Ekim Ayı Olağan Meclis Toplantısı’nı tamamladı.

Burhaniye Belediyesi Ekim Ayı Olağan Meclis Toplantısı’nın 2. oturumunda gündem dışı konuşmalarda; yeni stadyum ile ilgili olarak eksikler olduğu konusu gündeme gelince Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler ilgili daire müdürüne talimat vererek, eksiklerin tespiti için müfettiş istenmesi konusunda yazı yazılması yönünde talimat verdi. Gündem dışı görüşmelerde 4 Ekim’de yaşanan su baskınları da gündeme geldi. Başkan Deveciler; “O gece Belediye Başkan Vekili Rıfat Özyolcu tarafından gereken yapılmıştır. Burhaniye’de geçmiş Belediye yönetimleri altyapıya gereken ilgiyi göstermediğinden bugün bunlar yaşanıyor. Balıkesir Büyükşehir Belediyesi olduktan sonra su ve kanalizasyon işleri BASKİ tarafından yürütülmeye başlandı. Burhaniye’de hala 40-50 yıl önce yapılan altyapı kullanılıyor. Biz bu konuda çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Altyapı sorununu hep birlikte yaşadık ve birlikte çözeceğiz” dedi.
Gündem dışı konuşmalardan sonra Meclis gündemine geçildi. İlk olarak dairelerden gelen önergelerin okunmasına başlandı. Önergelerin gündeme alınması oylandı ve gündeme alındı. Meclis 2. Oturumu, Plan Bütçe Komisyonu’na havale edilen dosyaların görüşülmesiyle devam etti. Komisyonlara havaleli dosyalar görüşülerek oy birliği ile karar alındı.
Olağan Kasım ayı meclis toplantısı 1 Kasım Cuma saat:16:00’da yapılması kararlaştırıldı.


Haber Yorumları
Bu Haberde Yönetici onayı bekleyen 0 Yorum var.
Habere Yorum Bırak
Güvenlik Kodunu Giriniz

K9C4

Haber İhbarKÖRFEZEXPRES Künye

Sahibi

Orhan TÜFEKÇİLER

Genel Yayın Yönetmeni

Orhan TÜFEKÇİLER

Sorumlu Yazı İşleri Müdürü

Şenol TORLAK

Webmaster

Ekrem GÖKÇE

Mail

korfezexpres@gmail.com

Tel

0545 280 38 28