Körfezexpres
7.Ekim.2019
Bu haber 252 defa okundu.

Her yıl yürüyüş günü olarak kutlanan 3-4 Ekin Dünya Yürüyüş Gününde “Koş, Yürü, Oyna, Sağlıklı Yaşa” sloganıyla Burhaniye Devlet Hastanesi personeli farkındalık yürüyüşü gerçekleştirildi.

Özellikle çocukluk çağı obezitesine dikkat çekmek için Burhaniye Devlet Hastanesi doktorları, müdürleri hastane personeli ve hasta yakınları hastane bahçesinde farkındalık yürüyüşü gerçekleştirdiler.
3-4 Ekim hareketli yaşam etkinliğinde Sağlıklı nesiller yetiştirilebilmesi için “Hareketli Yaşam” alışkanlığı kazanmamız gerekmektedir diyerek, bunun için çocuklarımıza küçük yaştan itibaren düzenli spor yapmayı öğretmek hepimizin görevleri arasındadır dediler. Burhaniye’de eski devlet hastanesinde açılan sağlıklı hayatı desteklemek için koruyucu tedavi hizmeti kapsamında sağlıklı hayat merkezi ücretsiz hizmet vermektedir. Fizyoterapi, beslenme danışmanlığı, sigara bırakma polikliniği, psikolojik danışmanlık, çocuk gelişim uzmanlığı danışmanlığı, kanser taramaları gibi birçok konuda hizmet veriliyor vatandaşlarımızı sağlıklı hayat merkezine davet eden Devlet Hastanesi personeli Deniz ve doğanın birlikte olduğu ender güzelliklere sahip bir ilçeyiz. Küçük yaşlardan itibaren tüm vatandaşlarımızın hareketli yaşam konusunda bilinçlenmesi için hepimizin örnek olması gerekmektedir dediler.Haber Yorumları
Bu Haberde Yönetici onayı bekleyen 0 Yorum var.
Habere Yorum Bırak
Güvenlik Kodunu Giriniz

J3B7

Haber İhbarKÖRFEZEXPRES Künye

Sahibi

Orhan TÜFEKÇİLER

Genel Yayın Yönetmeni

Orhan TÜFEKÇİLER

Sorumlu Yazı İşleri Müdürü

Şenol TORLAK

Webmaster

Ekrem GÖKÇE

Mail

korfezexpres@gmail.com

Tel

0545 280 38 28