Körfezexpres
7.Ekim.2019
Bu haber 91 defa okundu.

Balıkesir Jandarma Komutanlığı ekipleri Gönen ve Manyas ilçelerinde yaptıkları operasyon sonucunda çok miktarda uyuşturucu ele geçirdi.

Balıkesir Valiliğinden yapılan açıklamada; İl Jandarma Komutanlığı unsurlarınca Uyuşturucu Madde İmal ve Ticareti olaylarına yönelik yapılan istihbari çalışmalar esnasında;
Gönen ilçesi Karşıyaka mahallesinde ikamet eden H.Ö. isimli şahsın kenevir hasadı yaptığı, hasat ettiği ürünü kağıt poşetlere sararak sattığına dair istihbari bilgi alınmıştır.
Elde edilen istihbari bilgi doğrultusunda Adli makamlardan alınan arama kararına istinaden şüpheli şahsın ev ve eklentilerinde yapılan aramada;
(500) gram kubar esrar,
(50) gram skunk uyuşturucu madde,
(1) adet cep telefonu ele geçirilmiştir.
Şüpheli şahıs H.Ö. ile yapılan ilk mülakatta Gönen ilçesi Dereköy mahallesi mevkiinde de ekili kenevir bitkisi olduğunu beyan etmesi üzerine şahsın izinsiz kenevir ekimi yaptığı bölgede yapılan aramada; (4) kök kenevir bitkisi bulunmuştur.
Adli makamların talimatıyla bu olayla ilgili olarak ele geçen malzemeler muhafaza altına alınmış, H.Ö. isimli şüpheli şahıs gözaltına alınarak hakkında yasal işlem başlatılmıştır.
Manyas’ta uyuşturucu operasyonu
Bir ihbari değerlendiren Manyas Merkez Jandarma Karakol Komutanlığı ekipleri Manyas Kayaca Mahallesi Dere Mevkiinde E.G. isimli şahsa ait iki katlı evde yapılan aramalarda 2 kilogram Kubar esrar maddesi, 7,65 mm. çapında tabanca ve tabancaya ait 1 adet şarjör ile 6 adet 7.65 mm. çapında fişek, 1 adet av tüfeği, 1 adet markasız ve seri numarasız av tüfeği, 1 adet muşta diye tabir edilen silah ele geçirilerek el konulmuştur. Ev içerisinde bulunan C.İ., M.Ö. ve A.E. isimli şüpheli şahıslar da gözaltına alınarak tahkikata başlanılmıştır denildi.


Haber Yorumları
Bu Haberde Yönetici onayı bekleyen 0 Yorum var.
Habere Yorum Bırak
Güvenlik Kodunu Giriniz

M6E1

Haber İhbarKÖRFEZEXPRES Künye

Sahibi

Orhan TÜFEKÇİLER

Genel Yayın Yönetmeni

Orhan TÜFEKÇİLER

Sorumlu Yazı İşleri Müdürü

Şenol TORLAK

Webmaster

Ekrem GÖKÇE

Mail

korfezexpres@gmail.com

Tel

0545 280 38 28