Körfezexpres
5.Ekim.2019
Bu haber 215 defa okundu.

Balıkesir'in Ayvalık ilçesinde kendini polis olarak tanıtan kişilere 53 bin 750 dolar veren yaşlı adam, dolandırıldığını anlayınca polise başvurdu.

Alınan bilgiye göre, Ayvalık ilçesi Namık Kemal Mahallesi'nde yaşayan 87 yaşındaki M.Y.Ö., evini satıp paraları dolandırıcılara teslim etmeden önce Ayvalık Asayiş Grup Amirliği'ne müracaat etti.
Polisteki ifadesinde, ev telefonundan arayan kişilerin kendini emniyet görevlisi olarak tanıttığını anlatan M.Y.Ö., Benim terörle bağlantım olduğunu söylediler. Benim üzerime satışlar yapılmış. 'Devlet olarak mal varlığınıza el koyuyoruz' dediler. Ben de hiç kimseyle bir bağlantım olmadığını söyledim. Neyim varsa hepsini anlattım. Bilgilerimizi nereden aldılar bilemiyorum. Evimin terör örgütlerinin eline geçeceğini anlattılar. Ne yapıp edip evi satmamı ve parayı kendilerine vermemi istediler. Beni çok korkuttular. Kimseye haber verme dediler. dedi.
Telefonla arayan kişilerin para istediğini söyleyen M.Y.Ö., İstanbul'daki evini değerinin altında bir fiyat olan 53 bin 750 dolara elden çıkardığını anlattı.
M.Y.Ö. şüphelilere parayı teslim etmek üzere ikametinden ayrılarak, Urfa ilinden 01....plakalı otomobil ile gelen 2 şüpheli, yaya olarak 15 Eylül Caddesi üzerinde elinde para poşeti ile yürürken müştekiye yaklaşıp para poşetini aldıktan sonra çevrede takipte bulunan Ayvalık Asayiş Grup Amirliği ekiplerince kovalamaca sonrası 2 şüpheli de yakalandı. Geniş kapsamlı olarak yürütülen soruşturma sonucunda Urfa ili Akçakale ilçesinden olayı organize eden 3 şüpheli daha tespit edildi. Adli mercilere sevk edilen A.A., F.Ö. ve M.B. adlı 3 şüpheli de tutuklanarak cezaevine teslim edildi. A.A. ve K.T. adlı 2 şüphelinin yakalanmasına yönelik çalışmalar devam etmektedir.
Telefonla sizi arayarak kendisini kamu görevlisi hâkim, savcı, kaymakam, asker, polis vs. olarak tanıtıp adınızın terör örgütlerine karıştığı vs. iddia ederek sizden para talep edenlere itibar etmeyip, jandarma ve emniyet birimlerimize bilgi vermeniz hususunu rica ederiz.
Dolandırıcılık suçu en genel anlamıyla, bir kişiyi çeşitli hilelerle aldatarak, kendisine ya da başkasına menfaat sağlamak amacıyla yapılan kasıtlı eylemlerdir.


Haber Yorumları
Bu Haberde Yönetici onayı bekleyen 0 Yorum var.
Habere Yorum Bırak
Güvenlik Kodunu Giriniz

P1H6

Haber İhbarKÖRFEZEXPRES Künye

Sahibi

Orhan TÜFEKÇİLER

Genel Yayın Yönetmeni

Orhan TÜFEKÇİLER

Sorumlu Yazı İşleri Müdürü

Şenol TORLAK

Webmaster

Ekrem GÖKÇE

Mail

korfezexpres@gmail.com

Tel

0545 280 38 28