Körfezexpres
28.Eylül.2019
Bu haber 145 defa okundu.

İzmir Kordon Rotary ve İzmir Alsancak Rotary Kulüplerinin ortak projesi ‘Mandolinimin Sesi’, Ayvalık Belediyesi, Zeytin Çekirdekleri Derneği ve gönüllü müzik eğitmenleriyle birlikte hayata geçiriliyor.

Alsancak ve Kordon Rotary Kulüplerinin bağışı olan 46 adet mandolin ile Ayvalık’ın kentsel ve kırsal mahallelerinde yaşayan 46 çocuk, 28 Eylül 2019 saat 15:00 Cunda Alibey Kültür Merkezi’nde güzel bir buluşma yaşayacak.
Bu buluşmada ev sahipliği yapan Ayvalık Belediyesi Cunda Alibey Kültür Merkezinde İzmir’den gelen gönüllü eğitmenlerden oluşan Mandolin Orkestrası hoş bir dinleti ile çocuklara ‘Mandolinimin Sesini’ni hissettirecekler. Dinletiye ayrıca çok önemli bir solist de ayrı bir renk katacak: İzmir Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürü Soprano Aytül Büyüksaraç. 8 mandolin, 1 piyano ve 1 çellodan oluşan Oda Orkestrası’nın konseri çocuklar için güzel bir müzik eğitiminin başlangıcı olacak.

Organizasyon öncesi görüşlerini belirten Kültür İşleri Müdürü Erkan Cılak ‘’Organizasyonumuzda emeği geçen, katkıda bulunan Rotary kulüplerine, tüm kurumlara ve gönüllülere teşekkür ediyoruz. Çocuklar müzik ile tanışmaya devam edecek müziğin temel eğitimi olan mandolin eğitimiyle bu güzel gelişim yolculuğuna başlayacaklar. Çocuklarımızın bu buluşmasında herkesi aramızda görmekten mutlu olacağız ’’dedi.


Haber Yorumları
Bu Haberde Yönetici onayı bekleyen 0 Yorum var.
Habere Yorum Bırak
Güvenlik Kodunu Giriniz

G9Y3

Haber İhbarKÖRFEZEXPRES Künye

Sahibi

Orhan TÜFEKÇİLER

Genel Yayın Yönetmeni

Orhan TÜFEKÇİLER

Sorumlu Yazı İşleri Müdürü

Şenol TORLAK

Webmaster

Ekrem GÖKÇE

Mail

korfezexpres@gmail.com

Tel

0545 280 38 28