Körfezexpres
26.Eylül.2019
Bu haber 152 defa okundu.

26 Eylül Türk Dil Bayramı nedeniyle bir mesaj yayımlayan Vali Ersin Yazıcı, Türk diline sahip çıkmak herkesin görevidir dedi.

Vali Ersin Yazıcı, Türkçenin Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün talimatı ile kurulan Türk Dil Kurumu tarafından yapılan çalışmalarla yabancı dillerden arındırıldığını ve kurumun yayınladığı eser ve sözlüklerle kuşaktan kuşağa yaşatılmasının sağlandığını kaydetti. Türkçe'mize sahip çıkmanın bu milletin her bir ferdinin en başta gelen görevleri arasında olduğunu ifade eden Vali Yazıcı, Bireylerin, yaşamları süresince, sağlıklı iletişim kurmalarında ve isteklerini en iyi bir şekilde ifade edebilmelerinde, dilin vazgeçilmez bir yeri bulunmaktadır. Bizi millet yapan değerlerin en başında gelenlerden biri de güzel dilimiz Türkçe'mizdir. Türk diline sahip çıkmak, onu geliştirmek ve zenginleştirmek herkesin görevidir. ifadelerini kullandı.
Türkçe'nin dünyanın en eski ve kültür dillerinden olduğunu anımsatan Vali Yazıcı, Çocuklarımıza ve gençlerimize, Türkçe'mizin güzelliklerini ve zenginliklerini öğretmeli, günlük hayatlarında da kullanmalarını temin etmeliyiz. Millî Kültürümüzün ayrılmaz parçası olan ve Türk Milleti'nin tarih boyunca ürettiği tüm değerleri biçimlendiren ve gelişmesinde belirleyici rol oynayan Türk Dil Bayramı'nın 87. yıl dönümü kutlu olsun.dedi.


Haber Yorumları
Bu Haberde Yönetici onayı bekleyen 0 Yorum var.
Habere Yorum Bırak
Güvenlik Kodunu Giriniz

K3C7

Haber İhbarKÖRFEZEXPRES Künye

Sahibi

Orhan TÜFEKÇİLER

Genel Yayın Yönetmeni

Orhan TÜFEKÇİLER

Sorumlu Yazı İşleri Müdürü

Şenol TORLAK

Webmaster

Ekrem GÖKÇE

Mail

korfezexpres@gmail.com

Tel

0545 280 38 28