Körfezexpres
26.Eylül.2019
Bu haber 119 defa okundu.

Balıkesir İl Jandarma Komutanlığı unsurlarınca Göçmen Kaçakçılığı ve İnsan Ticareti olaylarına yönelik yapılan istihbari çalışmalar sonucunda 162 göçmen 6 organizatör yakalandı.

Balıkesir Valiliğinden yapılan açıklamada; Ayvalık ilçesi Küçükköy mahallesi Şeytan Sofrası mevkiinde 34 … … plakalı kamyonette yapılan kontrolde; şüpheli C.Ü.'nün cep telefonuna konum atıldığı tespit edilmiş, belirtilen konumda (49) Afganistan uyruklu göçmen,
Edremit ilçesi Avcılar mahallesi Edremit-Çanakkale Devlet Karayolunda durdurulan 34 … … plakalı kamyonette yapılan kontrolde; (37) Afganistan uyruklu göçmen ve B.Ö. isimli (1) organizatör yakalanmıştır. Daha sonra yapılan araştırmada göçmenleri taşıyan araca 34 … … plakalı aracın kılavuzluk yaptığı tespit edilmiştir. Bu araçta yapılan kontrolde Ü.T., T.T., Ü.K., K.Y. ve E.P. isimli organizatörler yakalanmıştır.
Gömeç ilçesi Keremköy mahallesinde kalabalık grubun görülmesi üzerine yapılan kontrolde (76) yabancı uyruklu [(35) Pakistan, (39) Afganistan, (1) Özbekistan, (1) Türkmenistan uyruklu) göçmen yakalanmıştır.
Bu olaylarla ilgili olarak yakalanan toplam (162) göçmen ve (6) organizatör hakkında adli ve idari işlemlere başlanılmıştır denildi.


Haber Yorumları
Bu Haberde Yönetici onayı bekleyen 0 Yorum var.
Habere Yorum Bırak
Güvenlik Kodunu Giriniz

L7D1

Haber İhbarKÖRFEZEXPRES Künye

Sahibi

Orhan TÜFEKÇİLER

Genel Yayın Yönetmeni

Orhan TÜFEKÇİLER

Sorumlu Yazı İşleri Müdürü

Şenol TORLAK

Webmaster

Ekrem GÖKÇE

Mail

korfezexpres@gmail.com

Tel

0545 280 38 28