Körfezexpres
18.Eylül.2019
Bu haber 72 defa okundu.

Bandırma Ömerli Mahallesinden değişik meralardan su motorlarını çalan 3 kişi yakalanarak gözaltına alındı.

S.Ç., H.B., Y.K. ve E.Ö. isimli şahıslar Bandırma İlçe Jandarma Komutanlığına müracaat ederek Balıkesir Valiliğinden yapılan açıklamada; Bandırma ilçesi Ömerli mahallesi merasında bulunan tarlalarından (9) adet su motorunun kimliği belirsiz şahısşahıslar tarafından çalındığını beyan ederek şikayetçi olmuştur.
Olayın öğrenilmesini müteakip olay yeri ve çevresinde araç kiralama servisleri ve hurdacılar takibe alınmıştır. Yapılan istihbari çalışmalar sonucunda Bandırma sanayisi hurdacılar sitesinde yapılan görüşmede siyah renkli, kamyonet türü Citroen marka bir araç ile iki şahsın geldiği ve hurda su motoru alıp alınmayacağını sordukları öğrenilmiştir. Bu durum üzerine sanayi sitesi giriş kamera kayıtlarının incelenmesi sonucunda; siyah renkli Citroen marka aracın 10 … …. plakalı araç olduğu tespit edilmiştir.
10 … …. plakalı şüpheli araç hakkında yapılan araştırmada; aracın Bandırma ilçesinde faaliyet gösteren bir araç kiralama servisinden S.A. isimli şahıs tarafından kiralandığı öğrenilmiştir.
Mevcut durum üzerine şüpheli S.A. araç kiralama firması vasıtasıyla aranmış ve firmaya gelmesini müteakip yakalanarak gözaltına alınmıştır. Şüpheli S.A. ile yapılan görüşmede; aracın kendisinde olmadığını, aracı E.B. isimli arkadaşına verdiğini beyan etmiştir. Kiralık aracın GPS kayıtlarının incelenmesi sonucunda; 10 … …. plakalı aracın faili meçhul hırsızlığın meydana geldiği zamanlarda olayların olduğu yerleşim birimlerinde veya çevrelerinde bulunduğu belirlenmiştir.
Anlık GPS takibine alınan 10 … ….plakalı aracın, Bandırma sanayi bölgesinde olduğu görülmüş ve bölgede yapılan kontrolde şüpheli aracın geri dönüşüm yapan bir işletmede olduğu tespit edilmiştir. Bahse konu işletmeye girilerek yapılan kontrolde işletme içerisinde E.B. ve Ö.B. isimli şüpheli şahıslar (9) adet su motorunu satmaya çalıştıkları esnada suçüstü yakalanmışlardır.
Cumhuriyet Savcısının talimatıyla E.B., Ö.B. ve S.A. isimli şüpheliler gözaltına alınarak haklarında Hırsızlık suçundan, su motorlarını satın alan S.D. isimli şahıs hakkında ise Hırsızlık Malını Kabul Etmek ve Satın Almak suçundan yasal işlem başlatılmış, ele geçirilen malzemeler muhafaza altına alınmıştır denildi.


Haber Yorumları
Bu Haberde Yönetici onayı bekleyen 0 Yorum var.
Habere Yorum Bırak
Güvenlik Kodunu Giriniz

E8X3

Haber İhbarKÖRFEZEXPRES Künye

Sahibi

Orhan TÜFEKÇİLER

Genel Yayın Yönetmeni

Orhan TÜFEKÇİLER

Sorumlu Yazı İşleri Müdürü

Şenol TORLAK

Webmaster

Ekrem GÖKÇE

Mail

korfezexpres@gmail.com

Tel

0545 280 38 28