Körfezexpres
18.Eylül.2019
Bu haber 133 defa okundu.

Emniyet son olarak daha önce de aynı gerekçeyle mühürlenen bir derneğe farklı bir adreste yine kumar baskını yaptı. 10 kişiye, adli ve idari ceza uygulandı.

Balıkesir'de polis, kumar oynatıldığı iddiasıyla aynı derneğe 6. kez baskın düzenledi.
Baskınlara rağmen faaliyetini sürdüren kumarhaneye son operasyon da dün akşam yapıldı.
Asayiş Şube Müdürlüğü Ahlak Büro Amirliği ekipleri, Eskikuyumcular Mahallesinde faaliyet gösteren ve daha önce kumar oynatıldığı gerekçesiyle mühürlenen derneğe aynı mahallede farklı bir adreste operasyon düzenledi.
Polis ekiplerinin yaptığı çalışmalar neticesinde; daha evvelden muhtelif adreslerde faaliyet gösterirken (5) kez Kumar Oynanması İçin Yer ve İmkan Sağlama suçundan adli ve idari işlem yapılan ………………..Derneği adı altındaki derneğin Ruhsatsız ve İzinsiz Lokal Faaliyeti yapılan adreste yine Kumar oynatılmaya devam edildiği tespit edilmesi üzerine 17092019 günü saat: 23.00 sıralarında yapılan operasyon ve arama neticesinde;
(4) şahıs Yanık tabir edilen kumar oyunu oynarken suçüstü yakalanmış, yapılan aramalarda; oyun masası üzerinden (285) TL para, para yerine geçen muhtelif renklerde (328) pul, (13) adet okey taşı, (6) deste iskambil kâğıdı, muhtelif yerlerden ise (3) adet ajanda, (7) adet masa, (37) adet sandalye, (19) adet sehpa, (1) adet monitör, (1) adet kayıt cihazı, (1) adet Televizyon ile şüpheli A.Y.'nin çöp kutusu içerisine attığı (1) adet seri numarası bulunmayan ruhsatsız tabanca, (1) adet şarjör ve (5) adet 7.65 mm çaplı fişek elde edilerek muhafaza altına alınmıştır.
Ş.S., S.Ö., A.Y., M.Ç., F.I. ve İ.K. adlı şahıslar hakkında Kumar Oynanması İçin Yer ve İmkan Sağlama suçundan adli işlem ile 5326 sayılı Kabahatler Kanunun 34. Maddesi Kumar Oynamak kapsamında 320 TL idari yaptırım uygulanmış, A.Y. hakkında ayrıca 6136 SKM suçundan adli işlem yapılmıştır.
Ayrıca; Motorize Yunus Timleri tarafından Kasaplar Mahallesi Sındırgı Caddesi üzerinde gece kulübü adı altında faaliyet gösteren alkollü yer binası giriş kapısında bekleyen H.G. ve S.Ç. adlı şahıslar, ekipleri görünce iş yeri içerisine saklamaya çalıştıkları 2 adet yarı otomatik av tüfeği ile birlikte yakalandı. Olayla ilgili soruşturma devam etmektedir.


Haber Yorumları
Bu Haberde Yönetici onayı bekleyen 0 Yorum var.
Habere Yorum Bırak
Güvenlik Kodunu Giriniz

A4S9

Haber İhbarKÖRFEZEXPRES Künye

Sahibi

Orhan TÜFEKÇİLER

Genel Yayın Yönetmeni

Orhan TÜFEKÇİLER

Sorumlu Yazı İşleri Müdürü

Şenol TORLAK

Webmaster

Ekrem GÖKÇE

Mail

korfezexpres@gmail.com

Tel

0545 280 38 28