Körfezexpres
10.Eylül.2019
Bu haber 185 defa okundu.

Uluslararası Gemi ve Liman Tesisi Güvenlik Kodu (ISPS Code) gereğince Ayvalık Belediyesi Liman İşletmesi’nde her yıl yapılması gereken ISPS Kod tatbikatı 6 Eylül tarihinde gerçekleştirildi.

Ayvalık Liman Başkanlığı koordinatörlüğünde Ayvalık Belediyesi İşletme İştirakler Müdürlüğü sorumluğundaki Liman İşletmesi’nde gerçekleştirilen tatbikatta, İşletme Sorumlusu Koray Tığ, Atem Güvenlik Hizmetleri Ltd. Şti RSO Saha Uzmanı Ahmet Ertürk tarafından hazırlanan senaryo gereğince personele haber verilmeden uygulandı.
Yapılan tatbikatta, senaryo gereği kimliği belirsiz bir tekne tarafından limana bırakılan cisim patlıyor ve sonrasında personel reaksiyon gösteriyor.
Tatbikata Ayvalık Liman Başkanı Yasin Aldemir, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Ayvalık İtfaiye Amiri Murat Turgut ve İtfaiye ekibi, Sahil Güvenlik adına Astsubay Kıdemli Çavuş Onurhan Fatih Aksoy, Ayvalık Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü sağlık ekibi ve tesis görevlileri katıldı.
Tatbikatla liman tesisine karşı güvenlik tehditlerinin önlenmesi, tehdide karşı tedbirlerin geliştirilmesi ve liman tesisiyle Ayvalık Kaymakamlığı, Ayvalık Liman Başkanlığı, Ayvalık İlçe Emniyet Müdürlüğü ve Ayvalık Kolluk Destek Tim Komutanlığı arasında koordinasyon ve iş birliğinin geliştirilmesi amaçlandı.


Haber Yorumları
Bu Haberde Yönetici onayı bekleyen 0 Yorum var.
Habere Yorum Bırak
Güvenlik Kodunu Giriniz

Y8Q2

Haber İhbarKÖRFEZEXPRES Künye

Sahibi

Orhan TÜFEKÇİLER

Genel Yayın Yönetmeni

Orhan TÜFEKÇİLER

Sorumlu Yazı İşleri Müdürü

Şenol TORLAK

Webmaster

Ekrem GÖKÇE

Mail

korfezexpres@gmail.com

Tel

0545 280 38 28