Körfezexpres
10.Eylül.2019
Bu haber 156 defa okundu.

2019-2020 Eğitim ve Öğretim Yılı düzenlenen törenle başladı.

2019-2020 Eğitim ve Öğretim Yılı Burhaniye’de düzenlenen törenle başladı. Üç Aylık tatil sonrası ilk ders ziliyle birlikte yaklaşık, 9000 öğrenci sıraları doldurdu. Burhaniye’de Eğitim Öğretim Haftası kapsamında 8 Eylül İlkokulu’nda tören düzenlendi. Törene Burhaniye Kaymakamı Hüseyin Öner, Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Bora Zihni, öğrencilerle ve veliler katıldı.
Okul Bahçesinde düzenlenen törenler İstiklal Marşı ve saygı duruşuyla başladı. Günün anlam ve önemine yönelik Milli Eğitim Müdürü Bora Zihni’nin konuşmasının ardından Halk oyunları gösterileri yapıldı. Kaymakam ve Belediye Başkanı’nın çocuklarla birlikte marşlar eşliğinde eğlendiği törenler sonrası Kaymakam Öner ve Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler sınıfları gezdi. Sınıflarda öğrencilerle muhabbet eden Kaymakam Öner ve Belediye Başkanı Kemal Deveciler, öğrencilere başarılar diledi. Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler, sınıfları dolaşarak öğrencilere içinde kırtasiye malzemesi bulunan okul çantaları hediye etti.
Yeni Eğitim ve Öğretim Yılı’nın herkese başarı getirmesi temenni eden Ali Kemal Deveciler yaptığı konuşmada “Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün hedefindeki çağdaş uygarlık seviyesinin ulaşmak istiyorsak, eğitim birinci önceliğimiz olmalıdır. Eğitim en temel olgumuzdur. Öğrencilerimizi geleceğe en iyi şekilde hazırlamak bizim asli görevlerimizdendir. Bugün bizlerin olduğu makamlarda çocuklarımız olacak. Çocuklar, bizim geleceğimiz, ümidimiz, istikbalimiz ve gururumuzsunuz. Sizlerle iftihar ediyorum, başarılar diliyorum” diye konuştu.
10 Lise, 13 Ortaokul, 17 İlkokul, 4 Anaokulu ve 5 adet de diğer eğitim kurumlarının bulunduğu, Burhaniye’de bu yıl yaklaşık 9000 bin öğrenci eğitim görecek. Yeni sistemle öğrenciler sınıflarda 40 dakikalık dersler alacak. Ayrıca yeni dönemde öğrenciler iki ara tatil bir sömestr tatili ve bir yaz tatili olmak üzere 4 kez tatil yapma imkanı bulacak.


Haber Yorumları
Bu Haberde Yönetici onayı bekleyen 0 Yorum var.
Habere Yorum Bırak
Güvenlik Kodunu Giriniz

G1Y5

Haber İhbarKÖRFEZEXPRES Künye

Sahibi

Orhan TÜFEKÇİLER

Genel Yayın Yönetmeni

Orhan TÜFEKÇİLER

Sorumlu Yazı İşleri Müdürü

Şenol TORLAK

Webmaster

Ekrem GÖKÇE

Mail

korfezexpres@gmail.com

Tel

0545 280 38 28