Körfezexpres
4.Eylül.2019
Bu haber 267 defa okundu.

Jandarma ekipleri Altıeylül, Edremit ve Gömeç İlçlerinde yaptıkları operasyonlar sonucunda çok miktarda hint keneviri ele geçirirken birçok kişiyi gözaltına aldı.

Balıkesir Valiliğinden yapılan açıklamada; İl Jandarma Komutanlığı unsurlarınca Uyuşturucu Madde İmal ve Ticareti olaylarına yönelik yapılan istihbari çalışmalar neticesinde;
Uyuşturucu madde kullanan ve satışını yapan şahıslara yönelik Adli makamlardan alınan arama kararlarına istinaden;
1.Edremit ilçesi Eroğlan mahallesinde ikamet eden C.S. isimli şahsın ev ve eklentilerinde kenevir bitkisi yetiştirdiğine dair istihbari bilgi elde edilmiştir. Elde edilen istihbari bilgi üzerine C.S. isimli şahsın ev ve eklentilerinde yapılan aramada; (2) kök kenevir bitkisi ele geçirilmiş olup, Adli makamların talimatıyla C.S. isimli şüpheli gözaltına alınmıştır.
2.Edremit ilçesi Güre mahallesinde durdurulan 10 … …. plakalı araç ve araç içerisinde bulunan F.A. ve M.A.K. isimli şahıslar üzerinde yapılan aramada; (1,39) gram kubar esrar ele geçirilmiş olup, Adli makamların talimatıyla F.A. ve M.A.K. isimli şüpheliler gözaltına alınmıştır.
3.Edremit ilçesi Altınoluk mahallesinde ikamet eden T.A. isimli şahsın ev ve eklentilerinde kenevir bitkisi yetiştirdiğine dair istihbari bilgi elde edilmiştir. Elde edilen istihbari bilgi üzerine T.A isimli şahsın ev ve eklentilerinde yapılan aramada; arka bahçede ekili vaziyette (372) kök kenevir bitkisi, balkondaki şömine içerisinde kurutulmuş vaziyette (72) gram hint keneviri bitkisi ele geçirilmiş olup, Adli makamların talimatıyla T.A isimli şüpheli gözaltına alınmıştır.
4.Altıeylül ilçesi Macarlar mahallesinde ikamet eden S.N.C, M.C., F.C., M.C. ve İ.C. isimli şahısların ev ve eklentilerinde kenevir bitkisi yetiştirdiğine dair istihbari bilgi elde edilmiştir. Elde edilen istihbari bilgi üzerine şüpheli şahıslara ait ev ve eklentilerinde yapılan aramalarda; (5) kök kenevir bitkisi, (1) adet av tüfeği, (1) adet tabanca ve (20) adet fişek ele geçirilmiş olup, S.N.C, M.C., F.C., M.C. ve İ.C. isimli şüpheliler gözaltına alınmıştır.
5.Gömeç ilçesi Hacıhüseyinler mahallesinde ikamet eden M.K. isimli şahsın ev ve eklentilerinde kenevir bitkisi yetiştirdiğine dair istihbari bilgi elde edilmiştir. Elde edilen istihbari bilgi üzerine M.K. isimli şahsın ev ve eklentilerinde yapılan aramada; (9) kök kenevir bitkisi ve (50) gram kubar esrar ele geçirilmiş olup, Adli makamların talimatıyla M.K isimli şüpheli gözaltına alınmıştır denildi.


Haber Yorumları
Bu Haberde Yönetici onayı bekleyen 0 Yorum var.
Habere Yorum Bırak
Güvenlik Kodunu Giriniz

N0F4

Haber İhbarKÖRFEZEXPRES Künye

Sahibi

Orhan TÜFEKÇİLER

Genel Yayın Yönetmeni

Orhan TÜFEKÇİLER

Sorumlu Yazı İşleri Müdürü

Şenol TORLAK

Webmaster

Ekrem GÖKÇE

Mail

korfezexpres@gmail.com

Tel

0545 280 38 28