Körfezexpres
2.Eylül.2019
Bu haber 212 defa okundu.

Havran Sebze ve Meyveciler Esnaf Odası Başkanı Murat Hançer kadına şiddete çekmek dikkat çekmek için Halk pazarı giriş çıkışlarına afiş astırdı.

Afişte Bizler:Hz Peygamberimizin Veda hutbesi'nde kadınlar sizlere Allah'ın emanetidir düsturunu rehber bilmiş bir milletiz.
Kadına şiddete hayır yazıları yer alıyor.
Başarılı Oda Başkanı Murat Hançer her zaman toplumsal konulara ciddi anlamda eğildiklerini ifade ederek kadına şiddetin insan hakkı ihlali olduğunu, bu sorunu dün olduğu gibi bugün de dile getirdiklerini kaydetti.
Anadolu medeniyetlerinin bünyesinde barındırdığı din, ahlak, şuur ve vicdan değerlerinin kadın ve kız çocuklarına yapılan kötü muameleye karşı çıktığını belirten Hançer, dünyadaki ve Türkiye'de kadınların sürdürdüğü mücadelelerin sonucunda bu konuda büyük kazanımların elde edildiğini aktardı.
Hançer Türkiye toplumsal cinsiyet eşitliğini sağlamak adına hem uluslararası düzeyde kabul edilen anlaşmalara imza attı hem de kendi mevzuatında köklü değişikler yaptı. İş yasalarından ceza yasalarına kadar örseleyen birçok unsur mevzuattan çıkartıldı. Kurulduğu günden itibaren kadınların ekonomi, siyaset, bilim ve eğitimde güçlendirilme misyonunu benimseyen AK Parti, atılan her adımda kadınların iş ve aile hayatlarını dengelemek adına kolaylaştırıcı düzenlemeler getirdi. Kadınlar aynı anda işte, siyasette ve daha birçok alanda özne ve aktör alarak varlık gösterdi. Kadına yönelik her türlü şiddete turuncu çizgi çekiyoruz. değerlendirmesinde bulundu.


Haber Yorumları
Bu Haberde Yönetici onayı bekleyen 0 Yorum var.
Habere Yorum Bırak
Güvenlik Kodunu Giriniz

V0N5

Haber İhbarKÖRFEZEXPRES Künye

Sahibi

Orhan TÜFEKÇİLER

Genel Yayın Yönetmeni

Orhan TÜFEKÇİLER

Sorumlu Yazı İşleri Müdürü

Şenol TORLAK

Webmaster

Ekrem GÖKÇE

Mail

korfezexpres@gmail.com

Tel

0545 280 38 28