Körfezexpres
30.Ağustos.2019
Bu haber 114 defa okundu.

CHP Balıkesir Milletvekili ve Genel Başkan Başdanışmanı Ahmet Akın, Gazi Mustafa Kemal Atatürk komutasındaki Tür Ordusu’nun 30 Ağustos zafer ile sonuçlandırdığı Büyük Taarruz Meydan Muharebesi’nin Türk Milleti’nin özgürlük ve bağımsızlık mücadelesinde en önemli zaferlerden bir olduğunu söyledi. Ahmet Akın 30 Ağustos Zafer Bayramı mesajında şunları ifade etti:

“30 Ağustos günü zafer ile sonuçlandırdığı Büyük Taarruz Meydan Muharebesi Cumhuriyetimizin kuruluşunda çok büyük bir öneme sahiptir.
Büyük sıkıntılar ve yokluk içerisinde bir araya gelen yüce Türk Milleti ve Kahraman Türk Silahlı Kuvvetleri, büyük birlik ve beraberlik ruhuyla, Milletimizi yok etmeye çalışan düşmanları vatan topraklarımızdan atmıştır.
Bu zafer, vatan toprağı işgal altında bulunan bir milletin, yokluklara rağmen azimle, inançla ve kararlılıkla yurdunu nasıl müdafaa edeceğini, büyük bedeller ödeyerek de olsa bütün Dünyaya göstermiştir.
Aziz Vatanımızı, Cumhuriyetimizi, birlik ve beraberliğimizi geçmişte olduğu gibi bugünde şanlı tarihimizden aldığımız ilham ve kararlılık ile koruyacağımızdan hiç kimsenin şüphesi olmasın.
Bu topraklarda, kendi ay yıldızlı şanlı bayrağımız altında bağımsız özgür olarak yaşamamızı sağlayan başta Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, silah arkadaşlarını, kanları ve canları pahasına Bütün Şehitlerimizi ve Kahraman Gazilerimizi bir kere daha hürmet, minnet ve şükranla anıyor, Yüce Türk Milletinin 30 Ağustos Zafer Bayramını kutluyorum.”


Haber Yorumları
Bu Haberde Yönetici onayı bekleyen 0 Yorum var.
Habere Yorum Bırak
Güvenlik Kodunu Giriniz

V7N1

Haber İhbarKÖRFEZEXPRES Künye

Sahibi

Orhan TÜFEKÇİLER

Genel Yayın Yönetmeni

Orhan TÜFEKÇİLER

Sorumlu Yazı İşleri Müdürü

Şenol TORLAK

Webmaster

Ekrem GÖKÇE

Mail

korfezexpres@gmail.com

Tel

0545 280 38 28