Körfezexpres
28.Ağustos.2019
Bu haber 375 defa okundu.

İçişleri Bakanlığının Mutluluğa Kurşun Sıkma, geleceği Karartma sloganı ile başlattığı uygulamalar bütün hızıyla devem ediyor.

Balıkesir Valiliğinden yapılan açıklamada; İl Jandarma Komutanlığı Ekiplerince Jandarma sorumluluk bölgesinde; özellikle söz, nişan, düğün gibi kutlamalar ile sair zamanlarda korku, kaygı ve panik yaratacak şekilde havaya ateşli silahlar ile ateş açılmaması ve açık alanlarda silah kullanılmamasına yönelik Mutluluğa Kurşun Sıkma, Geleceği Karartma uygulamaları kapsamında ve vatandaşların can ve mal güvenliğinin korunması maksadıyla icra edilen istihbari çalışmalar ve yürütülen önleyici kolluk faaliyetleri kapsamında;
İvrindi ilçesi Küçükyenice mahallesinde 18 Ağustos 2019 günü bir düğünde silahla ateş edildiğine dair istihbari bilgi elde edilmiştir.
Elde edilen istihbari bilgi doğrultusunda yapılan teknik ve fiziki tespit sonucu damadın babası düğün sahibi A.K. isimli şahsın evinin sokak yolunda (8) adet boş kurusıkı tabanca kovanı, (4) adet boş av tüfeği kovanı, (2) adet boş kurusıkı tabanca fişeği kutusu ele geçirilmiştir.
Cumhuriyet Savcısının talimatıyla söz konusu düğünün kamera kaydı alınarak gerekli incelemeler yapılmış ve şüpheliler A.K., H.K., S.K., M.H., M.A., M.A., İ.Y., S.D., B.Y., M.A., A.K., M.K. ve A.Ç. isimli şahısların havaya ateş ettikleri tespit edilmiş, şahıslara ait (9) adet kuru sıkı tabanca ve (3) adet av tüfeği muhafaza altına alınmıştır.
Bu olayla ilgili olarak yakalanan A.K., H.K., S.K., M.H., M.A., M.A., İ.Y., S.D., B.Y., M.A., A.K., M.K. ve A.Ç. isimli şahıslar hakkında gerekli adli ve idari işlemler yapılmıştır denildi.


Haber Yorumları
Bu Haberde Yönetici onayı bekleyen 0 Yorum var.
Habere Yorum Bırak
Güvenlik Kodunu Giriniz

O8G2

Haber İhbarKÖRFEZEXPRES Künye

Sahibi

Orhan TÜFEKÇİLER

Genel Yayın Yönetmeni

Orhan TÜFEKÇİLER

Sorumlu Yazı İşleri Müdürü

Şenol TORLAK

Webmaster

Ekrem GÖKÇE

Mail

korfezexpres@gmail.com

Tel

0545 280 38 28