Körfezexpres
27.Ağustos.2019
Bu haber 203 defa okundu.

Ekoloji Birliği yaptığı yazılı basın açıklamasında, “Yaşam alanlarını korumak için direnen Salihli halkına yapılan jandarma-polis saldırısını şiddetle kınıyoruz” dedi.

Basın açıklamasında, “Salihli’nin Hacıbektaşlı Mahallesi’nde konutların yanı başına yapılmak istenen JES'e karşı aylardır direnen mahallelinin kararlı direnişleri sonuç vermiş ve şirket geçtiğimiz aylarda çalışmalarını durdurmuştu. Önceki gün SANKO şirketinin alana kamyonlarla iş makinelerini taşımak istemesin üzerine yurttaşlar buna engel olmak için yeniden nöbete başlamışlardı. SANKO şirketinin verdiği dilekçe sonrası bugün sabah saatlerinde işletme alanına giden yolun üzerine serdikleri üzümlerle direnen, ellerinde döviz ve pankartlarla JES istemediklerini ortaya koyan yurttaşlara jandarma ve polis saldırısı gerçekleştirildi.
Anayasanın verdiği sağlıklı çevrede yaşama hakkına sahip çıkan yurttaşlara yapılan bu saldırı tamamen hukuksuzdur. Halkın vergileri ile maaşlarını alan jandarma ve polise, havasını, suyunu, toprağını korumak için direnen halka saldırı emri verilmesi ve bu hukuksuz emirle halkın gazlarla ve copla darp edilmesi kabul edilemez. Jandarma ve polis SANKO şirketinin güvenlik gücü gibi davranmayı bırakıp, kendilerini var eden halkın yanında yer almalı, sağlıklı çevrede yaşama mücadelesine asla kem gözle bile bakmamalıdır. Unutulmasın ki halka saldırı emri verenlerin ailesi, çoluk çocukları da o topraklarda yaşıyorlar.

Ekoloji Birliği olarak bir kez daha Salihli Hacıbektaşlı halkının yanında olduğumuzu, mücadelelerini ülkenin dört bir yanındaki bileşenlerimize taşıyarak sahipleneceğimizi duyururuz. Halkı saldıran, gözaltı yapan, gaz sıkan polis ve jandarma ile bu emri verenlerin yargılanarak gerekli cezaların verilmesini istiyoruz.

Yaşam mücadelesi kutsaldır Yaşam hakkı en temel insan hakkıdır.
Yaşam alanını korumak için direnen halk baş tacı yapılmalıdır” denildi.Haber Yorumları
Bu Haberde Yönetici onayı bekleyen 0 Yorum var.
Habere Yorum Bırak
Güvenlik Kodunu Giriniz

L3D7

Haber İhbarKÖRFEZEXPRES Künye

Sahibi

Orhan TÜFEKÇİLER

Genel Yayın Yönetmeni

Orhan TÜFEKÇİLER

Sorumlu Yazı İşleri Müdürü

Şenol TORLAK

Webmaster

Ekrem GÖKÇE

Mail

korfezexpres@gmail.com

Tel

0545 280 38 28