Körfezexpres
21.Ağustos.2019
Bu haber 169 defa okundu.

Balıkesir İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince 5607 Sayılı Kaçakçılıkla Mücadele Kanunu olaylarına yönelik yapılan istihbarı çalışmalar sonucunda 3 milyon kaçak sigara yakalandı.

Balıkesir Valiliğinden yapılan açıklamada;Elde edilen istihbarı bilgiler ışığında yapılan teknik ve fiziki tespit sonucu söz konusu şüpheli K.E. ve K.K. isimli şahısların yüklü miktarda satışa hazır vaziyette makrona doldurulmuş kaçak sigara bulundurduğu bilgisi elde edilmiştir.
Söz konusu kaçak sigaranın ele geçirilmesi ve şüphelilerin yakalanması maksadıyla adli makamlardan alınan arama ve el koyma kararına istinaden, Balıkesir İl Jandarma Komutanlığı Kaçakçılık ve Organize Suçlar ile Mücadele Müdürlüğü, İstihbarat Şube Müdürlüğü ve Karesi İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri ile birlikte şüpheli K.K.'ya ait çiftlik evinin eklentisinde yapılan aramada; kutu içerisinde kutulara istiflenmiş vaziyette toplam (3.000.000) adet içimesatışa hazır yaklaşık piyasa değeri (500.000)TL. olarak değerlendirilen kaçak sigara ele geçirilmiştir.
Adli makamların talimatıyla olay ilgili soruşturmaya başlanmış, söz konusu (3.000.000) adet [(150.000) paket -(20)li adet halinde] kaçak sigaraya el konulmuştur.
Olayda yakalanan K.E. ve K.K. isimli şahıslar hakkında Cumhuriyet Savcısının talimatı ile tahkikata başlanmıştır denildi.


Haber Yorumları
Bu Haberde Yönetici onayı bekleyen 0 Yorum var.
Habere Yorum Bırak
Güvenlik Kodunu Giriniz

C0U5

Haber İhbarKÖRFEZEXPRES Künye

Sahibi

Orhan TÜFEKÇİLER

Genel Yayın Yönetmeni

Orhan TÜFEKÇİLER

Sorumlu Yazı İşleri Müdürü

Şenol TORLAK

Webmaster

Ekrem GÖKÇE

Mail

korfezexpres@gmail.com

Tel

0545 280 38 28