Körfezexpres
19.Ağustos.2019
Bu haber 253 defa okundu.

Burhaniye Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler bu yıl 30. Kez düzenlenen Burhaniye Ören Turizm Kültür ve Sanat Festivaline bütün Körfez halkını davet etti.

Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler” Değerli Burhaniyeliler ve kültür sanat dostları; Bu yıl 30. sunu düzenleyeceğimiz ve geleneksel hale gelen Burhaniye-Ören Turizm, Kültür ve Sanat Festivalinde sizlerle birlikte olacağız.
Üç gün boyunca Ören ve İskele meydanımız başta olmak üzere, şehrimizin birçok mahallesinde, tiyatrolar, şenlikler, konserler ve yöresel oyunlar sergilenecek. Ayrıca sizlere ülke sorunlarının tartışılacağı çeşitli panel ve söyleşiler de hazırladık.
Sevgili hemşerilerim;
Bir ülkenin ekonomisi, sanayi gücü, tarım sektörü, çalışma hayatı, yaşam tarzı ve düzeyine bakıldığında o ülkenin sanat ve kültür anlayışı ile birlikte uygarlık düzeyi de ortaya çıkar. Sizlerin de bildiği gibi Kültür; bir toplumun tarihi boyunca elde ettiği maddi, manevi değerlerle önem kazanır ve etkileşim yoluyla kuşaktan kuşağa aktarılır. Bu düşünceyle sizler tarafından seçilmiş bir temsilci olarak, kuşaklar arası bu köprüyü sürdürmeye kararlıyız.
Gelecek kuşaklara daha yaşanabilir bir kent bırakmak için sizlerden aldığımız yetki ve sorumluluğumuzu, en iyi şekilde yerine getirme gayreti ile çalışmalarımızı sürdürdüğümüzü bilmenizi isterim.
Bu vesile ile bu organizasyonu varlıklarıyla zenginleştiren sanat insanlarına ve desteklerini esirgemeyen sizlere şimdiden teşekkürü bir borç bilirim” dedi.


Haber Yorumları
Bu Haberde Yönetici onayı bekleyen 0 Yorum var.
Habere Yorum Bırak
Güvenlik Kodunu Giriniz

B1T6

Haber İhbarKÖRFEZEXPRES Künye

Sahibi

Orhan TÜFEKÇİLER

Genel Yayın Yönetmeni

Orhan TÜFEKÇİLER

Sorumlu Yazı İşleri Müdürü

Şenol TORLAK

Webmaster

Ekrem GÖKÇE

Mail

korfezexpres@gmail.com

Tel

0545 280 38 28