Körfezexpres
16.Ağustos.2019
Bu haber 208 defa okundu.

Burhaniye Belediyesi Temizlik İşleri Ekiplerince Kurban Bayramı sonrasında ilçedeki çöp konteynerlerinin dezenfektan ile temizliği devam ediyor ve kurban kesim alanları kireçlendi.

Kurban Bayramı’nın sıcak yaz günlerine denk gelmesi ile birlikte Kurban bayramı sonrası çöplere atılan atıkların kötü koku ve çevre kirliliğine sebebiyet vermemesi için belediyemiz Temiz İşleri Müdürlüğü Ekipleri bayram sonrası çalışmalara başladı. Bakteri öldürücü ve koku giderici antibakteriyel özel konteyner dezenfektan sıvısı ile yıkanarak çöp konteynerleri itina ile temizleniyor.
Memiş, Bahçelievler, Öğretmenler, Hürriyet, Kocacami, Mahkeme, Cumhuriyet, Pelitköy mahallelerimizdeki kurban kesim yerleri ise bayram boyunca her akşam düzenli olarak yıkandı ve bayram sonrasında bakteri oluşumunun engellenmesi için kireçleme yapıldı.
Halkın sağlığı ve çevre temizliğinin en hassas konulardan biri olduğunu belirten Başkan Deveciler , belediye ekiplerimizin koordineli çalışmalarıyla hemşerilerimize her zaman ve her açıdan hizmetin devam edeceğini belirtti.
Vatandaşlar ise çöp konteynerlerinde sineklenme ve kötü koku olmadan müdahale edilmesinden ve kurban kesim yerlerinde halk sağlığı için yapılan çalışmalardan memnuniyetlerini dile getirdi.


Haber Yorumları
Bu Haberde Yönetici onayı bekleyen 0 Yorum var.
Habere Yorum Bırak
Güvenlik Kodunu Giriniz

Y7Q1

Haber İhbarKÖRFEZEXPRES Künye

Sahibi

Orhan TÜFEKÇİLER

Genel Yayın Yönetmeni

Orhan TÜFEKÇİLER

Sorumlu Yazı İşleri Müdürü

Şenol TORLAK

Webmaster

Ekrem GÖKÇE

Mail

korfezexpres@gmail.com

Tel

0545 280 38 28