Körfezexpres
10.Ağustos.2019
Bu haber 171 defa okundu.

Vali Ersin Yazıcı, Balıkesir Kara Astsubay Meslek Yüksekokulunda 15. Dönem Astsubay Temel Askerlik ve Astsubaylık Anlayışı Kazandırma Eğitimine Katılan Aday Kursiyerlerin (ASTTASAK) yemin törenine katıldı.

Balıkesir'de Kara Astsubay Meslek Yüksek Okulu Komutanlığı'nda eğitime başlayan 2 bin 195 öğrenci yemin etti. Ailelerin tribünleri doldurduğu törende astsubay adayları büyük alkış aldı. Okul Komutanı Tuğgeneral Gültekin Yaralı'nın konuşmaları ile başlayan törende astsubay adayları silah tutarak yemin etti.
YÜREKTEN İNANIYORUZ
Okul Komutanı Tuğgeneral Gültekin Yaralı, yaptığı konuşmasında ailelere ve yeni mezunlara tavsiyelerde bulundu.
Tuğgeneral Yaralı, Gençlerimizle geçirdiğimiz bu 6 haftalık süreçte ortaya konulan çaba göstermiş oldukları gelişim ve gözlerindeki ışıltı yakın gelecekte Türk devletinin geleceğini savunacak yılmaz bekçiler olacağı inancını perçinlemiştir. Biz komut akademisi olarak onların gözlerindeki parıltıya bakarak doğru yolda olduğumuzu görebiliyor. Ve her birinin iyi bir asker iyi bir komutan olacağına yürekten inanıyoruz. dedi.
2 BİN 195 ASTSUBAY YEMİN ETTİ
Milli Savunma Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Afyoncu, konuşmasında kuruldukları 3 yılın sonunda bütün askeri okullarda düzen kurarak mezunlar vermeye başladıklarını söyledi. Afyoncu, Dış kaynaktan aldığımız ve astsubay temel anlayış kazandırma kursumuzdan bugüne kadar 4 bin 300 vatan evladı mezun oldu ve onlar şuanda okullarını bitirerek ülkemizin dört bir tarafında Türk milletine hizmet etmeye devam ediyorlar. Bugün buradaki 2 bin 195 astsubay adayımızda eğitimlerini tamamladığı zaman aynı şekilde Türk milletine ülkemizin dört bir tarafında hizmet etmeye gidecekler. Burada özellikle astsubay adaylarımıza bir hususa dikkat çekmek istiyorum. Türk Milleti 2200 yıldır Dünyanın en zor coğrafyalarında var olma mücadelesi veriyor. Allah'a şükür bu mücadelede şimdiye kadar ayakta kalmaya başardık. Anadolu coğrafyası zor bir coğrafya. Şöyle düşünün sizin tarih kitaplarınızda okuduğunuz Hititler, bu coğrafya da yok oldu. Lidyalılar bu coğrafya da yok oldu. Romalılar bu coğrafya da yok oldu. Ama Türk Milleti 950 yıldır bu coğrafya da var olmaya ve ilelebet var olmaya devam edecektir. Astsubay adayları bütün vazifeleri boyunca Türk milletinin ve demokrasinin hizmetinde olmalı ve bunu unutmamanızı ve hayatlarınızda rehber edinmenizi öğütlüyorum. diye konuştu.
Törene Vali Ersin Yazıcı, Mili Savunma Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Afyoncu, Balıkesir Garnizon Komutanı Tuğgeneral Kemal Turan ve kursiyer aileleri katıldı.
Tören resmigeçit ile sona erdi.


Haber Yorumları
Bu Haberde Yönetici onayı bekleyen 0 Yorum var.
Habere Yorum Bırak
Güvenlik Kodunu Giriniz

J9B3

Haber İhbarKÖRFEZEXPRES Künye

Sahibi

Orhan TÜFEKÇİLER

Genel Yayın Yönetmeni

Orhan TÜFEKÇİLER

Sorumlu Yazı İşleri Müdürü

Şenol TORLAK

Webmaster

Ekrem GÖKÇE

Mail

korfezexpres@gmail.com

Tel

0545 280 38 28