Körfezexpres
1.Haziran.2019
Bu haber 362 defa okundu.

Balıkesir Jandarma İl Komutanlığı düzensiz göçmen kaçakçılığını sıkı takibe aldı Ayvalık’ta çok sayıda göçmen ve organizatör yakalandı.

Balıkesir Valiliği’nden yapılan açıklamada; “İl Jandarma Komutanlığı unsurlarınca Göçmen Kaçakçılığı ve İnsan Ticareti olaylarına yönelik yapılan istihbarî çalışmalar sonucunda;
Körfez Bölgesinde bulunan ilçelerden Yunanistan'ın Midilli Adası'na Göçmen Kaçakçılığı yapılacağına dair istihbarî bilgi elde edilmiştir.
Elde edilen istihbarî bilgi üzerine Körfez bölgesinde bulunan ilçelerde göçmen kaçakçılığını önlemek amacıyla alınan tedbirler artırılmıştır.
Bu kapsamda icra edilen önleyici kolluk faaliyetleri esnasında Ayvalık ilçesi Küçükköy mahallesi Tellikavak mevkiinde A.A. isimli organizatör ile (3) Orta Afrika Cumhuriyeti ve (2) Demokratik Kongo uyruklu olmak üzere toplam (5) göçmen yakalanmıştır.
Bu olayla ilgili olarak organizatör ve yakalanan göçmenler hakkında adli ve idari işlemlere başlanılmıştır.
Afganistan Uyruklu 32 Düzensiz Göçmen Yakalandı.
Balıkesir İl Jandarma Komutanlığı unsurlarınca Göçmen Kaçakçılığı ve İnsan Ticareti olaylarına yönelik yapılan istihbarî çalışmalar sonucunda;
Ayvalık ilçesi Küçükköy mahallesi ………….. Villaları mevkiinde N.H. isimli organizatör ile Afganistan uyruklu (32) göçmen (15 erkek, 7 kadın ve 11 çocuk) yakalanmıştır.
Bu olayla ilgili olarak organizatör ve yakalanan göçmenler hakkında adli ve idari işlemlere başlanılmıştır” denildi.


Haber Yorumları
Bu Haberde Yönetici onayı bekleyen 0 Yorum var.
Habere Yorum Bırak
Güvenlik Kodunu Giriniz

S7K1

Haber İhbarKÖRFEZEXPRES Künye

Sahibi

Orhan TÜFEKÇİLER

Genel Yayın Yönetmeni

Orhan TÜFEKÇİLER

Sorumlu Yazı İşleri Müdürü

Şenol TORLAK

Webmaster

Ekrem GÖKÇE

Mail

korfezexpres@gmail.com

Tel

0545 280 38 28