Körfezexpres
10.Mayıs.2019
Bu haber 527 defa okundu.

Burhaniye’de yapımı devam eden İmam Hatip Lisesi, İmam Hatip Ortaokulu ve Nadir Tolun Ortaokulu inşaatları hızla yükselmeye devam ediyor.

Burhaniye’de depreme dayanıksız raporu verilen Hacı Fevzi Köylü İmam Hatip Lisesi ve Ortaokulu yıkılmıştı. Okulun yıkılmasının hemen ardından inşaatlarına başlanan İmam Hatip Lisesi ve Ortaokulu aynı oranda hızla yükseliyor. Diğer yandan öğrenci sayısının artması sonucu yetersiz kalan Nadir Tolun Ortaokulu eski binası da yıkılarak, yenisinin yapımına başlanmıştı. Üç okulun inşaatlarında yapılan çalışmaların aralıksız olarak devam ettiği, yeni okulların modern donanım ve görünümleriyle 2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı’nda hazır olacağı öğrenildi. Okul inşaatlarının hızla ilerlediğini gören öğrenci velileri; “Burhaniye’de yapılan yeni okullar ve inşaatı devam eden okullar sayesinde çocuklarımızın daha rahat bir ortamda, daha modern okullarda eğitim öğretim görecek olmalarından dolayı mutluyuz” dediler.
Burhaniye’de yeni okulların yapılmasının sevindirici olduğunun altını çizen vatandaşlar; “Ancak yıllardır eğitim veren ve muhasebe konusunda ara eleman yetiştiren Kemer Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin kapanacak olması, bu okulu tercih eden öğrencileri ve velileri üzüyor. Kemer Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin kapatılma kararının yetkililer tarafından tekrar değerlendirilmesini istiyoruz” dediler.


Haber Yorumları
Bu Haberde Yönetici onayı bekleyen 0 Yorum var.
Habere Yorum Bırak
Güvenlik Kodunu Giriniz

F9X3

Haber İhbarKÖRFEZEXPRES Künye

Sahibi

Orhan TÜFEKÇİLER

Genel Yayın Yönetmeni

Orhan TÜFEKÇİLER

Sorumlu Yazı İşleri Müdürü

Şenol TORLAK

Webmaster

Ekrem GÖKÇE

Mail

korfezexpres@gmail.com

Tel

0545 280 38 28