Körfezexpres
9.Mayıs.2019
Bu haber 365 defa okundu.

Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof Dr. İlter Kuş, Edremit Kaymakamı Ali Sırmalı’yı makamında ziyaret etti.

Ziyarette Edremit’e yürttülen; Tarıma Dayalı İhtisas Organize Sanayi Bölgesi (Süs Bitkileri-Seracılık) kuruluş çalışmaları ve GMKA destekli Tarihi Edremit Evleri Gün Yüzüne Çıkıyor Sokak Sağlıklaştırma Projeleri ile ilgili bilgiler aktaran Kaymakam Sırmalı; “Edremit ilçemizi projelerle anılan, projelerle gelişen marka bir şehir haline getirme hedefiyle çıktığımız yolda bugün birçok başarılı proje yürütmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Edremit Kaymakamlığı bünyesinde oluşturulan, çoğu akademisyen hocalarımızın da yer aldığı Proje Koordinasyon Birimimizin ürettiği ve yürüttüğü projelerle ilçemiz projeler anılır bir ilçe konumuna geldi. Edremit ilçesi olarak; Kaymakamlığımız, Meslek Yüksekokullarımız, kurum ve kuruluşlarımız, sivil toplum kuruluşlarımız gibi birimlerle el ele vererek ilçemize katma değer sağlayacak pek çok projeyi başarıyla gerçekleştirdik” dedi.
Prof. Dr. İlter Kuş Edremit Kaymakamı Ali Sırmalı’ya Balıkesir Üniversitesi Sivil Havacılık Yüksekokulu, Edremit Meslek Yüksekokulu, Edremit Zeytincilik Enstitüsü ve Altınoluk Meslek Yüksekokullarına verdiği destekten ötürü teşekkür ederek, özellikle Edremit’te yürütülen başarılı projelerden dolayı kutladı. Prof. Dr. İlter Kuş Edremit’teki bütün paydaşları bir araya getirerek ortak hedefe yönelttiği için Kaymakam Sırmalı’ya ayrıca teşekkür etti.
Gerçekleştirilen ziyarette Körfez bölgesine kurulması planlanan Körfez Üniversitesi ile ilgili bugüne kadar yapılan çalışmalar değerlendirilirken, Yükseköğretim Öğrenci Yurdu yapılması ve Edremit’e Fakülte Kurulması gibi konular değerlendirildi.
Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İlter Kuş’un nazik ziyaretinden dolayı duyduğu memnuniyeti dile getiren Kaymakam Sırmalı teşekkürlerini bildirdi.


Haber Yorumları
Bu Haberde Yönetici onayı bekleyen 0 Yorum var.
Habere Yorum Bırak
Güvenlik Kodunu Giriniz

E0X4

Haber İhbarKÖRFEZEXPRES Künye

Sahibi

Orhan TÜFEKÇİLER

Genel Yayın Yönetmeni

Orhan TÜFEKÇİLER

Sorumlu Yazı İşleri Müdürü

Şenol TORLAK

Webmaster

Ekrem GÖKÇE

Mail

korfezexpres@gmail.com

Tel

0545 280 38 28